چاپ کاتالوگ

چاپ و طراحی کاتالوگ

این مورد بسیار منطقی است که در هنگام انجام هر هزینه ای یک کدام از گزینه های مطرح ارزان ارزش بودن آن کالا یا این که سرویس ها است. لطفا در صورتی‌که قصد چاپ کاتالوگ را در هر مرکزی دارید این مقاله را تا آخر بخوانید
کاتالوگ امروزه اگرچه کاربرد کمتری به نسبت گذشته داراست البته این مسائل نباید فراموش شود که با اعتنا به حالت اقتصادی کنونی اگر فارغ از داشتن اطلاعات کافی نسبت به چاپ آن مبادرت کنید , مخارج آن جبران ناپذیر است
ارزان بودن مدام به آن معنی نمی‌باشد که قیمت تمام شده کل چه ارزان باشد. ارزان بودن بدین معناست که بهای تمام شده یک جلد کاتالوگ چه مبلغی باشد.
احتمالاً می‌دانید که یک کدام از بندهای قرارداد های چاپی درصد ضایعات عادی و استاندارد آن است . یعنی درصورتی که شما 1000 جلد کاتالوگ توصیه دهید احتمالا 960 جلد کاتالوگ به شما تحویل شود و علت این مورد انجام کارها آزمایش و پیکربندی اول است که سبب می گردد تعدادی از کاتالوگ ها طی فرایند چاپ , سلفون , منگنه و . . . خراب شود .
موضوعی که اینجا مطرح است این است که بعضی از سرویس ها ارزان قیمت در چاپ کاتالوگ موجب ارتقا تعداد ضایعات می گردد , برای مثال مدل سلفون , که می تواند چسبی ( سرد ) و یا این که حرارتی باشد . تفاوت قیمت این دونوع سلفون با یکدیگر حدود 35 درصد است البته سلفون حرارتی دارنده کیفیت بالاتری به نسبت سلفون چسبی هست . ضمن این‌که سلفون حرارتی احتمال خرابی دوچندان کمتری داراست , مثلاً چنانچه در سلفون چسبی درصورتی که 1000 جلد کاتالوگ حدود 70 عدد فساد داشته باشد در سلفون حرارتی این رقم به 10 تا 15 عدد میرسد .
هم اکنون با یک معادله معمولی ریاضی می‌خواهیم بازبینی کنیم کدام یک در غایت ارزانتر خواهد بود .
فرض می‌کنیم 1000 جلد کاتالوگ داریم که تمامی پروسه چاپ آن سوای سلفون به ارزش هر جلد 5000 تومان تمام شده باشد
تفاوت بها سلفون چسبی و حرارتی در چنین کاتالوگی حدودا برای هر چلد 400 تومان است
به عنوان مثال 5000 + 2000 ( سلفون چسبی ) = 7000 قیمت هر جلد
7000 * 1000 = 7 . 000 . 000 تومان
شما در دسته اولیه هفت میلیون تومان هزینه نموده اید ولی در شرایطی‌که 930 عدد کاتالوگ اخذ کرده باشید بدین معناست که 490 هزار تومان ضرر و زیان نموده اید که هزینه ای در حدود هزینه سلفون حرارتی است
و 5000 + 2400 ( سلفون حرارتی ) = 7400 بها هر جلد .
این نمونه تنها برای یکی‌از سرویس ها بود . به دلیل آنکه همین فرمان در موردها دیگر مثل مدل دستگاه چاپ , مدل صحافی و . . تاثرگذار است .
قابل توضیح است که سفارش نقطه عطف مهر گرافیک این نمی باشد که هرقیمت بالایی کیفیت بالا است. ولی با داشتن علم فنی میتوانید شایسته ترین ها را بسیار ارزان بخرید.
مجتمع چاپ و صحافی مهر گرافیک با داشتن تمام تجهیزات حرفه ای اعم از دستگاه چاپ چهاررنگ به طور همزمان اسپید مستر، دستگاه سلفون کشی تمام اتومات حرارتی، دستگاه صحافی و منگنه خودکار، این قابلیت و امکان را مهیا نموده که سرویس ها چاپ کاتالوگ در کوتاهترین زمان ممکن و غایت کیفیت و ارزانترین قیمت ممکن امکانپذیر باشد .

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.