چاپ طلاكوب

چاپ طلاکوب یکی از روشهای چاپ سنتی میباشد که با پیشرفت تکنولوژی دستگاهای چاپ طلاکوب به صورت نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک تولید شد و این چاپ امروزه در امور تبلیغات جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. چاپ طلاکوب را به وسیله یک کلیشه فلزی و نوار طلاکوب بروی تقویم،سررسید،جلد مدارک و پوشه و... تبلیغ شمارا چاپ میزنند. مجتمع چاپ تبلیغات مهر گرافیگ مجهز به پیشرفته ترین دستگاهای طلاکوب آماده همکاری با شما همکاران و مشتریان عزیز با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت می باشد.

چاپ طلاکوب
طلاکوب ( Foil Stamp ) به نحوه ی اعمال ورق های متالایز که به ورق طلا کوب مشهور گردیده اند است، طلاکوبی راه‌های متفاوتی داراست اما عموما نتیجه ی کار با مقداری تفاوت در جزئیات مضاعف مشابه به نیز است . طلاکوب به دو نوع طلاکوب سرد و طلاکوب گرم تقسیم میشود، به این معنی که در طلاکوب گرم از فشار و حرارت برای انتقال ورق طلاکوب از روی کلیشه فلزی بر روی کار استفاده می گردد، ولی در طلاکوب سرد، ما بعد از اعمال چسب بر روی کار ( طرح چسب روی کار بایستی همان طرحی باشد که می خواهیم طلاکوب شود ) , ورق طلا بر وری آن چسبیده و بخش های داری چسب از روی نوار طلاکوب را جذب کرده و قسمت هایی که چسب ندارد، نوار طلا را به خودش نمی گیرد . مجتمع چاپ و صحافی مهرگرافیک با در اختیار دستگاهای طلاکوب پاسخگوی نیازهای شماست .
امروزه طلاکوب به رنگ های فراوان متعددی وجو دارد که اصطلاحن به آنها تمپلات رنگی گویند , اما ورقهای طلای طرح دار و هولوگرامی هم در بازار هست .
امباس یا این که برجسته کاری بسته ها نسبت به مدل و جنس کاری که می‌خواهیم برجسته شود مختلف است , در صورتی‌که از چرم طبیعی، چرم مطنوعی، گالینگور، جیر، مخمل و … که از مقاومت سطحی و کششی بالایی برخوردار‌است مصرف شده باشد بایستی از روش های حرارتی استفاده گردد. در صورتی جنسی که ما می خواهیم امباس روی آن اعمال گردد، برگه، مقوا و یا این که هرجنس ظرافت که از الیاف سلولزی باشد به روش های سرد با ماشین آلات لترپرس و ملخی و … انجام می پذیرد .
امروزه امباس بصورت رول هم بر روی توپ صفحه صورت میگیرد .
طلاکوب یک جلوه ی ویژه محسوب میگردد و استفاده از آن ضرورتی ندارد و تنها جنبه ی زیبایی، فانتزی و گاهن برای بالا بردن رسمیت کار استفاده میشود پس به این ترتیب بایستی تلاش شود تا در صورت اعمال بر کار چاپی به شایسته ترین صورت ممکن انجام گردد .
در شیوه ی طلاکوب سرد شما برجستگی بر روی کار حس نمی‌کنید، به این دلیل‌که فشار به طور یکپارچه، همچون چاپ افست بر روی فرم چاپی اعمال میشود .
در روش ی طلاکوب گرم فشار بوسیله کلیشه بر روی کار اعمال میگردد، یعنی بصورت موضعی در قسمتهایی که نوار طلاکوب درگیر میگردد دچار کمی برجستگی یا حک میگردد که‌این برجستگی ناگذیز است .
در طلاکوب سرد سطح کار چاپی بایستی یک لایه پوشش ( Primer ) داشته باشد که چسب اعمال شده جذب صفحه نگردد، به دلیل آنکه در آن صورت نوار طلاکوب به روی کار چاپ نمیگردد .
طلای سرد با این‌که قیمت پایین تری دارااست البته به جهت کیفیت پایین تر نسبت به طلای گرم از استفاده کمتری برخوردار بوده است .
استفاده از شیوهی طلاکوب در شغل های فانتزی عمومن برای بالا بردن پیچیدگی کار و زیبایی بیش تر است , لذا بعد از طلاکوب با استفاده از روش ی برجسته کاری تلاش می‌شود قسمت برجسته شده نمایی خوبتر و زیباتر را ارائه نماید .
ماشین های مورد استفاده در طریق ی طلاکوب سرد عمومن روتاری می‌باشند .
برای طلاکوب گرم عمومن از ماشین آلات تخصصی این کار یا این که ماشین تیگل ( ملخی ) , لترپرس را با کمی تغییر تحول و نصب هیتر برای این کار فراهم می نمایند