انتخاب هدایای تبلیغاتی

انتخاب هدایای تبلیغاتی

هدیه تبلیغاتی: شاید روزی که اولین نفر تبلیغ کسب و کار خود را بر روی یک تکه کاغذ نوشت و آن را بر سردر مغازه خود آویزان کرد، به هیچ عنوان نمیدانست که در آینده به قدری این کاغذ ها با متن های تبلیغاتی زیاد می شوند که تمامی مخاطبان و عامه مردم از آن عاصی می شوند.

هدایای تبلیغاتی ارزان

همه افراد به تبلیغات، به چشم یک روش برای رونق کسب و کار خود نگاه میکنند. امروزه روش های تبلیغاتی بسیار زیاد شده است. از تبلیغات متنی گرفته تا تبلیغات فیزیک، محلی و حتی آنلاین.

مطمئنا در آینده نیز روش های بسیار زیادی برای تبلیغات ساخته میشوند و روش های قبلی ممکن است با افول روبرو شود. اما در طی این چند ساله موضوعی که روشن شده این است که یک نوع از تبلیغات هرگز جایگاه خود را در بین مخاطبان از دست نمیدهد و آن تبلیغات، ارائه هدایای تبلیغاتی به مخاطبان است.

هدیه های تبلیغاتی (ads gift) سالیان درازی است که توسط صاحبان مشاغل و برای دو هدف استفاده می شود:

 • قدردانی از مشتریان قبلی و نگاه داشتن آنها
 • به دست آوردن اعتماد مخاطبان جدید و تبدیل آنها به مشتری

البته این دو مورد به صورت کلی عنوان شده اند و میتوان آنها را به مسائل دیگری نیز تشریح کرد اما بسیاری از سفارش دهندگان هدایای تبلیغاتی حتی به هدف خود از سفارش هدایای تبلیغاتی نیز فکر نمیکنند و این موضوع باعث کاهش بازخورد نهایی آن ها از خرید هدایای تبلیغاتی می شود.

هدایای تبلیغاتی مدیریتی

هدایای تبلیغاتی چیست؟

اصولا محصولات و کالاهای زیادی را میتوان به عنوان هدیه در اختیار مخاطبان و مشتریان قرار داد اما هدایای تبلیغاتی به محصولاتی گفته می شود که به صورت عمومی در بین کسب و کار ها پذیرفته شده و در ایام مختلف و مناسب های متفاوت خریداری شده و بین افراد توزیع میشود.

اینکه چه هدایای تبلیغاتی به کدام مخاطب داده شود تصمیم صاحب کسب و کار است اما اغلب هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت به افرادی هدیه داده میشود که قبلا مشتری کسب و کار نبوده اند و هدایای تبلیغاتی گران قیمت به افرادی که مشتری و مخاطب قبلی بوده و هستند.

ساعت مچی تبلیغاتی مدیریتی

هدف از هدیه تبلیغاتی ارزان، تبدیل افراد عادی به مخاطب و هدف از هدیه هدایای تبلیغاتی گران، وفادار کردن مشتریان قبلی است.

همینطور هدیه های تبلیغاتی گران را گاها به افرادی که برای اولین بار به خرید و یا عقد قرار داد با کسب و کار میپردازند هدیه میدهند تا در اولین همکاری باعث ایجاد خشنودی در آن شوند.

چرا استفاده از هدیه های تبلیغاتی

همانطور که گفته شد، روش های بسیار زیادی برای تبلیغ کسب و کار ها وجود دارد. بسیاری از این روش ها به تازگی به وجود آمده و بسیاری نیز قدمت چندین ساله دارند.

اما ارائه هدیه به مخاطبان از انواع تبلیغاتی است که با وجود عمر چندین ساله آن، به هیچ عنوان از محبوبیتش کاسته نشده. دلیل این موضوع چیست؟

دلیل آن این است که هیچ نوع تبلیغی نمیتواند مانند یک هدیه و کادو تبلیغاتی باعث خوشحالی و رضایت مخاطب شود.

 • نوشته های تبلیغاتی بسیار زیاد شده اند و احتمالا از هر ده تا یکی هم از آنها مورد توجه قرار نمیگیرد.
 • تبلیغات تلویزیونی نسبت به بازخورد آن بسیار هزینه بر و گران است.
 • تبلیغات آنلاین نیاز به وجود بستر دارد و انجام آن نیاز ب هزینه های کلان همراه با تخصص دارد
 • روش های تبلیغاتی قدیمی مانند استخدام جارچی منسوخ شده است
 • تخفیف های واقعی و یا کاذب بر روی اجناس آنلاین و فیزیکی دیگر مانند گذشته مورد توجه نیستند 

و...

اما!!!

شما چند نفر میشناسید که حاضر باشند دست رد  به سینه یک هدیه تبلیغاتی رایگان بزنند؟

شاید به جرئت بتوان گفت هیچ کس حاضر نمیشود یک هدیه رایگان را نپذیرد و حداقل در بدترین حالت چند دقیقه از زمان خود را صرف توجه به آن نکند.

همین موضوع باعث اهمیت دار شدن هدایای تبلیغاتی بین روش های دیگر تبلیغات کسب و کار است.ست تبلیغاتی ارزان

 انواع هدایای تبلیغاتی

تا اینجا سعی شد در مورد چیستی هدایای تبلیغاتی و دلیل اهمیت آن صحبت شود، در ادامه مقاله به معرفی انواع هدایای تبلیغاتی میپردازیم و سعی میکنیم در مورد هرکدام توضیح کاملی برای شما بیان کنیم:

سررسید مدیریتی

هدایای تبلیغاتی: سررسید

سررسید تبلیغاتی را میتوان پر قدمت ترین نوع از هدایای تبلیغاتی دانست. سررسید ها در گذشته پرفروش ترین هدیه به شمار میرفتند. حتی در مورد خرید خود این محصول توسط افراد عادی نیز، میتوان آن ها را در بین پرفروش ترین محصولات فروشگاه های لوازم التحریر در گذشته دانست.

اما با گذشت زمان از محبوبیت این محصول در بین سفارش دهندگان هدایای تبلیغاتی کاسته شد و دلیل آن را میتوان رشد صنعت رایانه و تلفن های همراه هوشمند دانست.

البته این نوع کادو تبلیغاتی هنوز هم دارای مشتریان و سفارش دهندگان بسیاری است. انواع سررسید  تبلیغاتی عبارت اند از:

چاپ سررسید

هدایای تبلیغاتی: تقویم

پس از افول محبوبیت سررسید ها، مطمئنا یک محصول باید جای آنها را میگرفت و به پرچم دار هدیه های تبلیغاتی تبدیل میشد. این کار را تقویم ها و مخصوصا تقویم های رومیزی انجام دادند.

تقویم ها همیشه دارای مخاطبان خاص خود بوده اند. مخصوصا در چند سال گذشته سفارش این محصول به شدت بالا بود اما در بین تقویم ها، همیشه تقویم های رومیزی جایگاه خاص و مختص خود را داشته اند.

این نوع تقویم در حال حاضر محبوب ترین هدیه تبلیغاتی محسوب میشود که سفارش آن در ایام عید به شدت بالا میرود. علاوه بر تقویم رومیزی، تقویم ها انواع دیگری نیز دارند:

پس از تقویم های رومیزی سفارش تقویم های دیواری بسیار بالاست که دلیل آن را میتوان هزینه اندک آن برای سفارش دانست. یکی از مهم ترین مزایای تقویم ها، قدرت مانور بالای آن ها برای نوشتن متن ها و طرح های تبلیغاتی است.تقویم ارزان قیمت

هدایای تبلیغاتی: جلد مدارک

جلد مدارک یکی از هدایای تبلیغاتی خاص است. این هدیه اغلب توسط ادارات و شرکت های بیمه سفارش داده میشود و با توجه به اینکه از انواع هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت محسوب میشوند، به اغلب مخاطبان هدیه داده میشوند.

این هدایای بر خلاف تقویم ها دارای زمان خاصی برای سفارش نیستند و در تمامی طول سال سفارش آن یکنواخت است.

جنس اکثر جلد های مدارک از چرم و یا پلاستیک طرح چرم است که باعث ایجاد زیبایی دو چندان در آنها میشود.

متن دلخواه همراه با لوگو و طرح، با استفاده از دستگاه لیزر  بر روی جلد آن حک میشود.جلدمدارک چرم باکیفیت

هدایای تبلیغاتی: خودکار تبلیغاتی

خودکار های تبلیغاتی نیز از انواع محبوب هدایای تبلیغاتی هستند که در مکان های بسیاری آن ها را مشاهده میکنیم.

خودکار تبلیغاتی از هدایایی است که میتوان گفت تاریخ انقضا ندارد و همیشه سفارش آن رونق داشته و علاقه مندان خاص خود را دارا بوده است. این هدیه اغلب توسط شرکت ها و فروشگاه های لوازم التحریر سفارش داده میشود.

خودکار ها در دونوع پایه دار و بدون پایه موجود هستند، همینطور روان نویس تبلیغاتی در دسته خودکار های تبلیغاتی قرار میگیرد که قیمت بالاتری دارد.

 

خودنویس ارزان

 

هدایای تبلیغاتی: جاکلیدی

جا کلیدی نیز یه دلیل قیمت پایین از هدایای تبلیغاتی پر سفارش است. در گذشته صرفا یک نوع سرکلیدی پلاستیکی وجود داشت اما امروزه سرکلیدی های تبلیغاتی دارای انواع گوناگونی هستند. نوعی از آنها از تلفیق فلز و چرم تولید میشوند که هدیه ای بسیار شیک و زیبا محسوب میشود.

سرکلیدی ها را گاه به صورت تنها و گاها همراه با جعبه ای شکیل و چند هدیه خاص دیگر چون روان نویس و... سفارش میدهند و آن را به مشتریان خاص کادو میدهند.

در این روش حتی جعبه تبلیغاتی

شامل این موارد نیز قابلیت ثبت تبلیغات را بر روی خود دارا است.

 

جاکلیدی اختصاصی ارزان

 

هدایای تبلیغاتی: لیوان تبلیغاتی

لیوان های تبلیغاتی اغلب توسط شرکت ها و فروشگاه های لوازم خانگی سفارش داده میشود البته ما بقی کسب و کار ها نیز از این هدیه تبلیغاتی استفاده میکنند.

لیوان های تبلیغاتی انواع مختلفی دارند، لیوان های لاکی، لیوان های نشکن، لیوان چینی، و فنجان و نعلبکی تبلیفاتی از این موارد هستند.

چاپ روی لیوان ها به صورت دلخواه اما پیشنهاد میشود اگر قرار است هدیه تبلیغاتی شما لیوان باشد و مخاطب باید آن را در مکان های عمومی استفاده کند، از چاپ متن و طرح بیش از حد روی آن خود داری کنید.لیوان حرارتی

هدایای تبلیغاتی: ساعت تبلیغاتی

ساعت های تبلیغاتی در سه نوع ساعت دیواری، ساعت مچی و ساعت رومیزی موجود هستند. این ساعت ها که پرسفارش ترین آنها ساعت دیواری است، از اجناس درجه سطح بالا تولید میشوند و کیفیت آن ها به خوبی مورد اهمیت قرار میگیرد اما سفارش دهندگان میتوانند برای کاهش قیمت آنها، درخواست سفارش ساعت دیواری ارزان را بدهند.

ساعت های مچی به ندرت برای تبلیغات استفاده میشوند و اغلب به عنوان یک هدیه تبلیغاتی لاکچری مورد استفاده قرار میگیرند و متن تبلیغاتی روی آن چاپ نم یکنند.

ساعت های رومیزی نیز در جنس های مختلفی از جمله پلاستیکی مورد استفاده قرار میگیرد و اشکال آن هم گوناگون است اما بیشتر در دو نوع مربع و مستطیل به سفارش میرسد.

ساعت تبلیغاتی لوکس

هدایای تبلیغاتی: فلش تبلیغاتی

فلش تبلیغاتی از جمله هدایای تبلیغاتی نفیس است که قیمت نسبتا بالایی هم دارد اما در مقابل بازخورد بسیار خوبی نیز برای کسب و کار ها دارد. همیشه هدایای تبلیغاتی نفیس در تعداد کم سفارش داده میشوند و همینطور به مشتریان خاص اهدا میشوند.

محل تبلیغات روی فلاش، بیشتر بدنه فلاش است که روی آن لوگو و نهایتا یک متن تبلیغاتی چاپ میشود. پرسفارش ترین نوع فلاش تبلیغاتی، فلاش تبلیغاتی چرم است.

فلش اختصاصی

هدایای تبلیغاتی: ساک تبلیغاتی

ساک های تبلیغاتی در تعداد بالا سفارش داده میشوند و یکی از هدیه های پروفروش در مجتمع مهرگرافیک محسوب میشوند. مشتریان عمده این محصول فروشگاه ها هستند . سفارش آن را در جنس های مختلفی میدهند.

قبلا بیشترین سفارش برای ساک تبلیغاتی پلاستیکی بود اما امروزه به دلیل جنبش های متعددی که استفاده از پلاستیک را منع میکنند این نوع ساک تبلیغتاتی منسوخ شده و بیشتر ساک های نخی و پارچه ای مورد استفاده قرار میگیرند. البته بازخورد این جنس از ساک تبلیغاتی بسیار بیشتر از جنس پلاستیکی آن است.

ساک ارزان وباکیفیت

هدایای تبلیغاتی: پاکت تبلیغاتی

پاکت های تبلیغاتی یکی از مصحولات تبلیغاتی است که توسط ادارات و شرکت ها مورد استفاده قرار میگیرد و اصطلاحا جزو هدایای تبلیغاتی اداری هستند.

این پاکت ها قدرت مانور بسیار بالایی برای چاپ تبلیغات روی خود دارند و از این رو مورد استقبال شدید مخاطبان قرار میگیرند. همینطور میتوان تمامی رنگ زمینه این پاکت ها را تغییر به رنگ دلخواه تغییر داد، که میتواند یک رنگ سازمانی مربوط به سازمان سفارش دهنده آن باشد و یک طرح بسیار زیبا برای آن درست کرد. 

در تمامی مراحل طراحی هدایای تبلیغاتی متخصصان مهرگرافیک شما را همراهی میکنند.

هدایای تبلیغاتی: کیف

کیف ها از هدایای تبلیغاتی مورد علاقه مدیران هستند که در انواع مختلفی از جمله کیف لب تاب تبلیغاتی، کیف چرم، کیف مدیریتی و... به تولید میرسند.

پر سفارش ترین آنها کیف چرم مدیریتی است که مطمئنا بسیار آنها را دیده اید. با توجه به اینکه کیف های تبلیغاتی از کالاهایی هستند که در انظار عمومی استفاده میشود، پیشنهاد میشود تا از چاپ تبلیغات اضافی و زیاد روی آن خود داری کنید تا دریافت کننده بتواند از آن در هر محلی استفاده کند.

این یکی از اشتباهات رایج است که سفارش دهندگان هدایای تبلیغاتی از متن های بسیار زیاد روی هدایای خود استفاده میکنند و عملا کالای خود را بلا استفاده میکنند.

کیف تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی:دفترچه یادداشت

دفترچه های یادداشت از هدایای تبلیغاتی مناسب برای سنین 7 تا 25 سال است. البته این به آن معنا نیست که در سنین دیگر نمیتوان از این هدیه تبلیغاتی استفاده کرد. 
دفترچه ها نیز انواع مختلفی دارند که میتوان آن ها را انتخاب کرد. از نظر شکل میتوان مستطیل یا مربع بودن آن را مشخص کرد، از نظر جنس جلد، کاغذ، فنر دار یا بی فنر و... نیز سفارش دهنده دارای آزادی عمل است و میتواند آن را نسبت به مخاطبان خود تغییر دهد. همینطور رنگ و متن تبلیغاتی آن توسط وی مشخص داده میشود.

 

هدایای تبلیغاتی: تندیس تبلیغاتی

تندیس تبلیغاتی برای قدردانی از یک شخص یا مجموعه سفارش داده میشود، البته این پر استفاده ترین کاربرد آن است. تندیس ها جنس مختلفی دارند از جمله:

 • تندیس پلکسی
 • تندیس چوبی
 • تندیس شیشه ای
 • تندیس اختصاصی

شما عزیزان میتوانید نسبت به نیاز و بودجه خود تندیس مورد نظرتان را سفارش دهید. در مقاله تندیس های تبلیغاتی گفته شد که تندیس ها یک هدیه  بسیار خوب برای برند سازی و ایجاد اعتماد در مخاطبان اند و دلیل آن را میتوان در اعتبار بالای این هدیه تبلیغتاتی برای مخاطب دانست.

هدایای تبلیغاتی: ادکلن تبلیغاتی

ادکلن های تبلیغاتی نیز از هدایای تبلیغاتی نفیس هستند. همانطور که میدانید ادکلن ها قیمت های گوناگونی دارند که نسبت به حجم آنها، جنس آنها، کیفیت و جعبه آنها مشخص میشود.

این هدیه تبلیغاتی یا به صورت جعبه دار و یا همراه با هدایای تبلیغاتی نفیس دیگر مانند سرکلیدی چرم و فلز، فلش تبلیغاتی و ... هدیه داده میشود.

شاید هزینه سفارش ادکلن تبلیغاتی از آن چیزی که دریافت کننده آن تصور میکند بسیار پایین تر باشد، همین موضوع باعث میشود تا ارزش این کادو تبلیغاتی بالا برود.

هدایای تبلیغاتی: ست چوبی مدیریتی

ست چوبی مدیریتی از لاکچری ترین هدایای تبلیغاتی موجود در بازار هستند. خرید این محصول و هدیه دادن آن به مخاطب نشان از ارزش بالایی است که یک کسب و کار برای مخاطب خود قائل است.

همین امر باعث میشود تا ست چوبی مدیریتی از انواع محبوب هدیه های نزد شرکت ها، ادارات و فروشگاه های بزرگ باشد.

محتویات این ست را سفارش دهنده آن میتواند تعیین کند و تغییر دهد. همینطور در انتخاب رنگ و جنس نیز آزادی عمل دارد.

ست مدیریتی

هدایای تبلیغاتی مدیریتی کدام اند؟

تا اینجا به شما انواع هدایای تبلیغاتی را معرفی کرده ایم. اما یکی از سؤالات رایج در زمینه هدایای تبلیغاتی این سات که، هدایای تبلیغاتی مدیریتی کدام اند؟

هدایای تبلیغاتی مدیریتی هدیه هایی هستند که اغلب توسط ادارات و شرکت ها فروشگاه های بزرگ سفارش داده میشوند و دارای پرستیژ بسیار بالایی هستند. این هدایای عبارتند از:

 • جلد مدارک تبلغاتی
 • خودکار تبلغاتی
 • جا کلیدی تبلغاتی
 • ساعت تبلغاتی
 • ست چوبی تبلغاتی
 • فلش تبلغاتی
 • پاکت تبلغاتی
 • کیف تبلغاتی
 • تندیس تبلغاتی
 • دفترچه یاد داشت تبلغاتی
 • ست مدیریتی تبلیغاتی

قیمت انواع هدایای تبلیغاتی

قیمت هدایای تبلیغاتی به عوامل گوناگونی وابسته است. به طور مثال در تقویم رومیزی به جنس پایه، فنر دار یا بدون فنر بودن آن، جنس کاغذ و مقوا و... عواملی هستند که بر روی قیمت تأثیر مستقیم دارند.

در خودکار های تبلیغاتی جنس بدنه خودکار، کیفیت مغزی و جوهز خودکار، با جعبه یا بدون جعبه بودن آن و... در این موضوع تأثیر دارند.

با توجه به اینکه مهرگرافیک سالیان درازی است در زمینه تولید و فروش هدایای تبلیغاتی فعال است، توانایی ارائه قیمت های بسیار پایین تری نسبت به رقبای خود دارد. دلیل این قیمت پایین دو چیز است:

1_ اینکه مهرگرافیک تمامی دستگاه های تولید هدایای تبلیغاتی را در اختیار دارد و برای آماده کردن آنها نیازی به همکاری با کارگاه ها و کارخانجات ندارد و در واقع قیمت تمام شده قیمت تولیدی است.

2_ به دلیل سابقه بالا در این زمنیه، تمامی مواد اولیه را از واردکنندگان یا تولید کنندگان و با حذف واسطه ها تهیه میکند که این موضوع به شدت بر قیمت تمام شده محصولات تأثیر گذار است.

در انتها شما عزیزان میتوانید برای دریافت قیمت به روز انواع محصولات با شماره های پایین در تماس باشید.

با آرزوی موفقیت

شرکت فروش هدایای تبلیغاتی

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.