تبلیغات روی اتوبوس

تبلیغات روی اتوبوس شهری طی چند سال گذشته در ایران به چشم می‌خورد. این نوع تبلیغ به دلیل دیده شدن توسط افراد مختلف به دفعات زیاد بسیار تأثیرگذار بوده و مخاطبان زیادی را جذب می‌کند. البته از نظر بعضی افراد تبلیغات روی اتوبوس شهری برای مسافرین چندان خوشایند نیست اما در صورتی که آرامش مسافرین اتوبوس مختل نشود می‌توان از این تبلیغات به عنوان روشی مؤثر برای محصول یا خدمات خود استفاده کرد.

تاریخچه تبلیغات روی اتوبوس شهری

یکی از مناسب‌ترین وسایل حمل و نقل اتوبوس است که به دلیل قیمت مناسب جابجایی و امکان تردد در همه مسیرها بسیار پرطرفدار است. اتوبوس بیشتر از بقیه اتومبیل‌ها در سطح شهر دیده می‌شود و به این دلیل راه خوبی برای تبلیغات است. می‌توان گفت تبلیغات روی اتوبوس شهری از هر بیلبورد تبلیغاتی بیشتر و بهتر به چشم می‌آید و یک ابزار تبلیغاتی متحرک است که همه اقشار جامعه روزی چند بار آن را مشاهده می‌کنند. این روش به دلیل بازدید زیاد و تأثیرگذاری بالا و هزینه تبلیغاتی مناسب یکی از بهترین روش‌های جذب مخاطب است.

در ایران نیز طی سال‌های گذشته تبلیغات بر بدنه اتوبوس‌ها اجرا شده است. قبلاً برای این تبلیغات باید با سازمان اتوبوسرانی قرارداد منعقد می‌شد، اما از 6 سال پیش تاکنون نیازی به ارتباط مستقیم با شرکت اتوبوسرانی نیست و شرکت‌های خصوصی حمل و نقل شهری مجری تبلیغات روی اتوبوس شهری هستند. به گونه‌ای که پس از تأیید طراحی تبلیغات، پس از اخذ تأییدیه از سازمان زیباسازی شهرداری می‌توان تبلیغات شرکت‌ها را بر روی اتوبوس‌ها در معرض دید مردم قرار داد.

روش اجرای تبلیغات روی اتوبوس های شهری اصفهان

صاحبان مشاغل می‌توانند با مراجعه به شرکت‌های تبلیغاتی مهر گرافیک درخواست درج تبلیغ کالا یا خدمات خود بر بدنه اتوبوس را ارائه نمایند. سپس باید طراحی گرافیکی تبلیغ خود را با در نظر گرفتن رنگ‌ها و طرح‌های مناسب آماده کنند. طرح آنها باید به تأیید سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان برسد و مجوز نمایش تبلیغات روی اتوبوس‌های شهری اصفهان در مسیر خاص انتخابی خود را دریافت کنند. پس از دریافت مجوز، تبلیغ طراحی شده بر روی بدنه اتوبوس چسبانده می‌شود. چسباندن تبلیغات روی اتوبوس شهری نیز توسط افراد متخصص مجموعه مهرگرافیک انجام می‌شود. بسیاری از طرح‌ها به گونه‌ای هستند که باید با توجه به برآمدگی و فرورفتگی‌های بدنه مفهوم تبلیغ را به بیننده منتقل کنند بنابراین این کار باید با دقت و به درستی انجام شود.

تاثیر تبلیغات روی اتوبوس

به دلیل وجود ماشین‌های زیاد در سطح شهر تبلیغات روی اتوبوس شهری بسیار چشمگیر است چون اتوبوس از بقیه ماشین‌ها بزرگتر بوده و بیشتر در معرض دید سرنشین‌های اتومبیل‌ها و عابران پیاده است. بر اساس پژوهش‌های انجام شده تبلیغات روی اتوبوس شهری به میزان بالایی در حدود 97 درصد در خاطر مخاطبان باقی می‌ماند و این باعث پراهمیت بودن کالا در نظر اوست. هنگام طراحی تبلیغات روی اتوبوس شهری باید دقت کافی را در تصاویر به کار برد. این تصاویر چه برای مسافران اتوبوس و چه افراد دیگر به مدت زیاد در معرض دید قرار دارد و تأثیر تبلیغات روی اتوبوس شهری چه مثبت و چه منفی قابل چشم پوشی نیست. رنگ‌های به کار رفته در طراحی باید به گونه‌ای باشد که برای مخاطب جذاب باشد زیرا مدت زمان مشاهده تصاویر زیاد است پس نباید خسته کننده باشد. این یکی از راه‌های ماندگاری تبلیغات شما در ذهن مخاطب است.

قیمت تبلیغات روی اتوبوس های شهری اصفهان

قیمت تبلیغات روی اتوبوس شهری با توجه به تأثیرگذاری فراوان آن بسیار مقرون به صرفه است. شرکت‌های مجری تبلیغات روی اتوبوس شهری با آشنا بودن با میزان مشاهده این تبلیغات در خطوط مختلف اتوبوسرانی با هزینه‌ای مناسب این کار را بر عهده می‌گیرند. برای تبلیغات روی اتوبوس شهری قیمت دقیقی را نمی‌توان در نظر گفت چون عوامل مختلفی در تعیین قیمت این تبلیغات دخیل است. تبلیغات روی اتوبوس با ارزان ترین قیمت در اصفهان و در اسرع وقت انجام شده و در معرض دید افراد زیادی قرار می‌گیرد که موجب بالا رفتن میزان خرید و همچنین شهرت کسب و کار شرکت‌ها می‌شود.

برای قیمت گذاری این تبلیغات شهرهای بزرگ قیمت بالاتری دارند در اصفهان نیز که در زمره کلان شهرها است قیمت تبلیغات روی اتوبوس متفاوت است. عامل مهم دیگر در قیمت گذاری این تبلیغات نوع اتوبوس و تک کابین یا دو کابین بودن اتوبوس است. به این موارد هزینه نصب و اجرا نیز اضافه می‌گردد. ما تبلیغات روی اتوبوس با ارزان‌ترین قیمت در اصفهان را انجام خواهیم داد.

معایب تبلیغات روی اتوبوس شهری و مختل شدن آرامش مسافران

یکی از معایب تبلیغات روی اتوبوس شهری اعتراض مردم و مسافران اتوبوس‌هاست. بعضی از مردم تمایل ندارند وقتی سوار اتوبوس می‌شوند تصویر کالاها و خدمات روی بدنه اتوبوس مانع دید مناظر و فضای شهر شود. خصوصاً اگر به مدت طولانی مثلاً از ابتدا تا انتهای خط، سوار بر اتوبوس باشند.

برخی دیگر مشکلاتی از قبیل عدم شناخت ایستگاه و پیدا کردن مکان‌های مورد نظر را مطرح کردند. مدیران نیز در پی چاره‌ای برای پاسخ به اعتراضات مردم برآمده و روشی را اتخاذ کردند که دید مسافران مختل نشود. به این صورت که برای چسباندن تبلیغات روی اتوبوس شهری از نوعی برچسب بر روی بدنه اتوبوس استفاده شود که از بیرون تصاویر قابل مشاهده بوده اما از داخل اتوبوس شفاف بوده و مانع دید مسافرین نشود. این برچسب برای تابش آفتاب نیز مؤثر است و مانند پرده نازکی مانع از تابش مستقیم نور به داخل می‌شود.

مزایای تبلیغات روی اتوبوس های شهری

علاوه بر مشکلات مطرح شده که سعی شده است برطرف شوند، تبلیغات روی اتوبوس شهری دارای مزایای زیادی است:

  • بهترین جایگاه برای تبلیغ مواد مصرفی توسط خانواده‌هاست چون معمولاً خانواده‌ها از اتوبوس استفاده زیادی می‌کنند.
  • به دلیل تردد زیاد در سطح شهر مورد بازدید افراد بیشتری قرار گرفته و رانندگان و عابران پیاده زیادی روزانه این تبلیغات را مشاهده می‌کنند.
  • درگیر شدن ذهن مخاطب و توجه به تبلیغ از مزایای بزرگ تبلیغات روی اتوبوس شهری است که موجب تأثیرگذاری بیشتر آن می‌شود.
  • به دلیل عدم استفاده از کاغذ، بنر و ... به حفظ محیط زیست کمک کرده و همچنین فضایی را برای قرارگیری اشغال نمی‌کند.
  • قابلیت اجرای ایده‌ها و طرح‌های خلاقانه بر روی بدنه اتوبوس به دلیل فضای زیاد برای طراحی و همچنین متحرک بودن آن.
  • مناسب بودن هزینه تبلیغات نسبت به سایر تبلیغات محیطی
دسته ها: وبلاگ

دیدگاه های بازدیدکنندگان

الناز قاسمی 29 اردیبهشت 1397 - 15:10

سلام
لطفا قیمت تبلیغات روی اتوبوسهای شهری را اعلام بفرمائید

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.