سفارش بروشور

بروشور به معنی منگنه شده است، بنابراین به چند برگه که به هم از طریق منگنه وصل شوند بروشور گفته می شود. چاپ بروشور برای تبلیغات و اهداف تبلیغاتی و تجاری انجام می شود. بروشورها در صورت چند صفحه ای به هم منگنه می شوند و امروزه سفارش چاپ بروشور در اندازه هایی انجام می شود که قابل تازدن و جا دادن در پاکت باشد.

اهداف سفارش چاپ بروشور

سفارش بروشور برای ارائه نمای کلی از محصولات و خدمات به مشتریان است. در بروشور گزیده ای از خدمات و محصولات شرکت ها به همراه اطلاعات تماس جهت برقراری ارتباط قرار می گیرد. بنابراین جهت چاپ بروشور باید در تهیه مطالب و تصاویر دقت نمود که طراحی به گونه ای باشد که دریافت کننده آن به خوبی با محصولات و خدمات شما به خوبی آشنا شود و برند شما در ذهنشان باقی بماند. با چاپ بروشور می توانید در همه زمینه های بازاریابی و تبلیغاتی به خوبی عمل نمایید و و به صورت پررنگ در میان رقیبان ظاهر شوید. بنابراین مطالب بروشور باید به گونه ای باشد که مشتری دید کافی برای انتخاب شما از میان رقیبانتان را پیدا کند و تمایل به خرید یا همکاری با شما را داشته باشد. چاپ بروشور یکی از مؤثرترین روش های بازاریابی و تبلیغ کسب و کار است.

چاپ بروشور

چاپ بروشور باید به گونه باید که کسب و کار دیگری را در ذهن مشتری تداعی نکند و بازاریابی ویژه ای را انجام دهد. مشتری باید به راحتی آن را در دست بگیرد، به راحتی بررسی کند و در صفحاتش بگردد و اطلاعات تماس را به راحتی بیابد.

در صورت کمبود زمان برای چاپ بروشور از چاپ دیجیتال استفاده می شود و در حالت عادی به صورت افست چاپ می شود که ارزانتر است. چاپ افست بروشور a5 و بروشور a4 به صورت های زیر انجام می شود :

  • سیاه و سفید: در این بروشورها با استفاده از رنگ های سیاه و سفید و طیف خاکستری می توانید بروشور خاصی را داشته باشید. این نوع بروشورها هزینه اندکی دارند و با داشتن بودجه بیشتر می توانید بروشور رنگی چاپ کنید.
  • بروشور چهار رنگ: برای چاپ بروشورهای رنگی با طرح های مختلف استفاده می شود.
  • چاپ دیجیتال بروشور: برای چاپ بروشور در مدت زمان محدود مناسب است، البته نسبت به چاپ افست کیفیت کار پایینتر است.

کاغذ بروشور

روکش بروشور می تواند در انواع مختلف باشد. روکش سلفون، روکش برجسته و براق از جمله این روکش ها هستند. کاغذ بروشور نیز می تواند در انواع زیر باشد :

  • بروشور تحریر: رایج ترین نوع کاغذ برای بروشور است. این کاغذ دارای کیفیت و دوام بالایی است. چاپ به خوبی بر روی آن قابل انجام است. این کاغذ در سربرگ ها و کاغذهای یادداشت و تحریر استفاده می شود و به راحتی قابلیت نوشتن با نوشت افزار و چاپ را دارد.
  • بروشور گلاسه: کاغذی است که یک یا دو طرف آن دارای پوشش نازک صیقلی و شفاف است. برای چاپ بروشور شیک و نفیس از بروشور گلاسه استفاده می شود. برای چاپ های رنگی بروشور نیز از کاغذهای گلاسه استفاده می شود.

هر دو نوع کاغذ قابلیت چاپ رنگی و سیاه و سفید را در هر دو نوع دیجیتال و افست در ابعاد مختلف دارند. پس از چاپ نیز می توانید بروشور را از قسمت مورد نظر تا زده یا برش دهید.

طراحی بروشور

برای طراحی بروشور باید از طراح حرفه ای و مسلط به گرافیک استفاده کنید. طراح حرفه ای با روانشناسی رنگ ها در به کار بردن در چاپ بروشور متناسب با محصولات و خدمات شما و همچنین فونت ها و طرح های مناسب آشنایی دارد.

برای چاپ بروشور باید طراح از نرم افزارهای مختلف با کارایی ها گوناگون استفاده کند. هنگام چاپ نیز در صورتی که مراحل چاپ به صورت اختصاصی انجام شود ارائه در کیفیت بالایی صورت میپذیرد و به همین دلیل مبلغ بالاتری را نیز شامل می شود. پس از چاپ نیز روکشی بر روی آن قرار می گیرد که مانع از ترک خوردن آن می شود.

سفارش انواع بروشور تبلیغاتی

بروشور در انواع مختلف مطابق با سلیقه و نیاز مشتری طراحی و چاپ می شود. انواع بروشور تبلیغاتی عبارتند از:

  • بروشور تاشو: این مدل بروشور به صورت تک برگ در چند لت طراحی و چاپ می شود و نیازی به منگنه یا صحافی ندارد.
  • بروشور صحافی شده منگنه دار: بروشور به صورت دفترچه ای است و از چند صفحه به هم متصل شده تشکیل شده است.

کلاً بروشورها در طرح های زیبا، فانتزی، خلاقانه، برش خورده و ... موجود است.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.