طراحی تقویم رومیزی اختصاصی

چاپ و تقویم و سررسید از جمله رویکردهای تبلیغاتی است که شرکت‌ها و صاحبان کسب‌وکار در اواخر سال به آن روی می‌آورند. چاپ تقویم رومیزی اختصاصی از جمله موارد پرکاربرد در این زمینه است؛ زیرا در کنار کاربرد فراوانی که برای مشتریان دارد و هدیه‌ای ارزشمند به حساب می‌آید، یک تم تبلیغاتی خوب نیز هست. به همین دلیل شرکت‌های کوچک و بزرگ و صاحبان مشاغل مختلف سالیانه اقدام به چاپ تقویم رومیزی اختصاصی می‌کنند و آن‌ها را به مشتریان ثابت خود و به ادارات مختلف هدیه می‌دهند.

چرا چاپ تقویم رومیزی اختصاصی؟

کمتر کسی را می‌توانید پیدا کنید که در طول روز نیاز به چک کردن تاریخ‌ آن روز یا روزهای آینده نداشته باشد. به همین خاطر تقویم‌ها اهمیت ویژه‌ای در زندگی روزمره انسان‌ها دارند. تقویم‌ها در انواع مختلفی چاپ و تولید می‌شوند. از تقویم‌های دیواری گرفته، تا سررسیدها تا تقویم‌های کوچک جیبی، تا تقویم‌های رومیزی‌ که اغلب در ادارات و شرکت‌ها با آن‌ها مواجه شده‌اید.

مهم‌ترین مزیتی که چاپ تقویم رومیزی اختصاصی دارد زمینه تبلیغاتی بالای آن‌ است. این تقویم‌ها عموماً در معرض دید ارباب رجوع است؛ و مثل یک رسانه تبلیغاتی قوی عمل می‌کنند؛ و محصولات و تولیدات شرکت‌ها را به مشتریان جدید و قدیم معرفی می‌کند. بعلاوه مزیت دیگر تقویم‌های رومیزی این است که نیازی به ورق زدن و گشتن ندارند؛ و شما در یک نگاه می‌توانید متوجه تاریخ‌ها و تعطیلی‌های هر ماه شوید.

در چاپ تقویم اختصاصی طراحی با نظر مستقیم صاحب کسب و کار انجام می‌شود؛ که این می‌تواند در زمینه تبلیغات بسیار مؤثر باشد. البته شرکت‌هایی که برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها نمی‌خواهند اقدام به چاپ تقویم رومیزی اختصاصی کنند هم می‌توانند از نمونه‌های موجود استفاده کنند. به این شکل هزینه‌های طراحی به طور چشم‌گیری کاهش می‌یابد؛ و تنها کافی است تصاویر تبلیغات شرکت و آرم آن بر روی تقویم چاپ شود.

فضاهای تبلیغاتی در چاپ تقویم رومیزی اختصاصی

یکی از مزیت‌های استفاده از چاپ تقویم رومیزی اختصاصی فضای تبلیغاتی بالای این نوع تقویم‌‌ها است. در طراحی و چاپ تقویم رومیزی اختصاصی می‌توان از فضای پشت صفحات و از حاشیه صفحات رویی برای تبلیغات شرکت بهره برد.

فضای تبلیغاتی در صفحات روی تقویم

همان‌طور که گفته شد در چاپ تقویم رومیزی اختصاصی از حاشیه صفحات رویی می‌شود برای تبلیغات استفاده کرد. به طور معمول با توجه به اندازه تقویم، در صفحه رویی حدود یک سوم صفحات خالی بوده و می‌توان از آن‌ها برای تبلیغات شرکت استفاده کرد. دو سوم دیگر تقویم البته اختصاص به جدول‌های ماهیانه و یا هفتگی دارد که در ادامه به آن‌ها نیز خواهیم پرداخت. در طراحی تقویم رومیزی اختصاصی تبلیغات در صفحات رویی می‌تواند به صورت توضیحی مختصر، همراه با تصویری کوچک باشد. بعلاوه می‌شود آرم شرکت را به صورت چاپ طلاکوب و یا نقره‌کوب در بالای این قسمت چاپ کرد؛ و یا از آرم‌های برجسته استفاده کرد.

فضای تبلیغاتی در صفحات پشتی تقویم

در چاپ تقویم رومیزی اختصاصی صفحات پشتی تقویم‌ها به طور کلی اختصاص به تبلیغات دارد. با توجه به اندازه تقویم و درخواست مشتری می‌شود یک تا سه محصول را در این قسمت معرفی کرد. استفاده از تصاویر بزرگ‌تر و متن‌های دقیق‌تر در کنار آرم شرکت از جمله طرح‌هایی است که می‌شود از آن‌ها در چاپ تقویم رومیزی اختصاصی استفاده نمود. انجام تبلیغات در پشت صفحات مزیت دیگری نیز دارد. حتماً تا به حال به عنوان یک مراجعه کننده در ادارات و شرکت‌ها با این نوع تقویم‌ها مواجه شده‌اید. به طور معمول صفحات رویی به سمت کارمندان و صفحات پشتی به سمت مراجعه‌کنندگان است؛ و با توجه به نوع طراحی این تقویم‌ها دقیقاً در جلوی دید آن‌ها خواهد بود. این یعنی یک زمینه تبلیغاتی خوب و گسترده و دلیلی مهم برای استفاده از چاپ تقویم رومیزی اختصاصی.

انواع تقویم رومیزی اختصاصی

چاپ تقویم رومیزی اختصاصی در انواع مختلفی انجام می‌شود. از این جمله می‌توان به چاپ تقویم رومیزی اختصاصی ماهانه، تقویم‌های رومیزی هفتگی و تقویم‌های رومیزی روزانه اشاره کرد؛ که به طور مختصر در مورد هرکدام توضیح داده شده است.

چاپ تقویم رومیزی اختصاصی ماهانه

تقویم رومیزی اختصاصی 13 برگ رایج‌ترین نوع در سفارش طراحی تقویم رومیزی اختصاصی است. در این نوع طراحی هر ماه به صورت جدول‌بندی بر روی یک برگه چاپ می‌شود. به این نوع طراحی تقویم رومیزی اختصاصی هفت برگ نیز گفته می‌شود. توضیحات مناسبت‌ها و تعطیلی‌ها در زیر جدول قرار می‌گیرد. از حدود یک سوم فضای باقی‌مانده در سمت چپ نیز می‌توان برای تبلیغات سود برد. یا اینکه از تصاویر عمومی مثل تصاویر مراکز تاریخی مهم و عکس‌های طبیعت استفاده کرد. آرم شرکت را نیز می‌توان به صورت برجسته، طلاکوب و یا ساده در بالای صفحه چاپ کرد.

تعداد صفحاتی که در چاپ تقویم رومیزی اختصاصی ماهانه استفاده می‌شود به ازای هر ماه یک صفحه است؛ که در کنار آن یک صفحه نیز برای تبریک سال نو و چاپ آرم شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عبارتی در چاپ تقویم رومیزی اختصاصی ماهانه از سیزده صفحه استفاده می‌شود. البته به درخواست مشتری می‌توان تعداد صفحات را بیشتر کرد و از صفحات اضافی برای تبلیغات بهره گرفت. در صفحه ابتدایی از مقوای فانتزی استفاده شده و آرم شرکت به صورت طلاکوب بر روی آن چاپ می‌شود. جنس دیگر صفحات معمولاً گلاسه است. هرچه گریماژ کاغذ گلاسه مورد استفاده بالاتر باشد استحکام تقویم نیز بالاتر خواهد بود و ماندگاری بیشتری خواهد داشت. بعلاوه چاپ تبلیغات بر روی کاغذهای مرغوب‌تر نمای شکیل‌تری خواهد داشت. هزینه طراحی و چاپ تقویم‌های رومیزی ماهانه نسبت به نوع هفتگی و روزانه آن کمتر است. دلیل آن هم استفاده کمتر از کاغذ است.

چاپ تقویم رومیزی اختصاصی هفتگی

چاپ تقویم رومیزی اختصاصی هفتگی اخیراً مورد استقبال بسیاری از شرکت‌ها و تولیدکننده‌ها قرار گرفته است. دلیل این استقبال جدید بودن این نوع طراحی و شکیل بودن آن است. در این نوع تقویم رومیزی، هر هفته بر روی یک کاغذ چاپ شده و برای هر روز هفته قسمتی برای یادداشت‌های روزانه در نظر گرفته می‌شود. از نظر اندازه تقویم رومیزی هفتگی عرض بیشتری نسبت به نوع ماهانه آن دارد و ارتفاع آن کمی کمتر خواهد شد. فضای پشتی هر برگه می‌تواند برای تبلیغات محصولات مورد استفاده قرار بگیرد.

تعداد برگه‌هایی که در این نوع تقویم مورد استفاده قرار می‌گیرد یک برگه به ازای هر هفته است؛ که در حدود 52 برگ می‌شود. یک یا دو برگ نیز به عنوان اولین و آخرین صفحه تقویم به آن اضافه می‌شود. تعداد بالای برگه‌ها باعث شده تا چاپ تقویم رومیزی اختصاصی هفتگی مورد توجه شرکت‌هایی قرار بگیرد که می‌خواهند محصولات زیادی را تبلیغ کنند. در طراحی تقویم رومیزی هفتگی نمی‌شود از کاغذهای گلاسه سنگین استفاده کرد و به اجبار باید از کاغذهای سبک‌تر استفاده نمود.

بعلاوه استفاده از کاغذهای تحریر جذابیت کار را کاهش می‌دهد. به همین خاطر استفاده از کاغذهای گلاسه سبک بهترین گزینه است. هزینه چاپ تقویم رومیزی اختصاصی هفتگی نسبت به تقویم‌های ماهانه کمی گران‌تر است؛ زیرا تعداد صفحاتی که از آن استفاده می‌شود به نحو چشمگیری بیشتر خواهد بود؛ که البته به این خاطر که فضای زیادی برای تبلیغات دارد در چاپ‌های بالا به‌صرفه بوده و هزینه آن توجیه می‌شود.

چاپ تقویم رومیزی اختصاصی روزانه

این نوع تقویم‌ها را با نام تقویم‌های رومیزی یادداشتی نیز می‌شناسیم. در ادارات اغلب از این نوع تقویم‌ها استفاده می‌شود. نوع طراحی تقویم‌های رومیزی روزانه به این صورت است که ابعاد آن‌ها نسبت به تقویم‌های رومیزی هفتگی و ماهانه کوچک‌تر بوده و صفحات بر روی یک پایه فلزی و به وسیله دو گیره قرار داده‌ می‌شوند. هر صفحه اختصاص به یک روز از سال داشته و اطلاعاتی مانند اوقات شرعی و مناسبت‌های تاریخی در پایین صفحه درج می‌شود. قسمت میانی صفحه نیز اختصاص به یادداشت‌های روزانه دارد. پشت صفحات نیز اغلب یا خالی است؛ و یا در آن‌ها سخنانی از بزرگان و امامان چاپ می‌شود.

کاغذهایی که در این نوع تقویم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد اغلب کاغذ تحریر است؛ و نیازی به استفاده از کاغذهای گلاسه و گران‌قیمت نیست. این تقویم نسبت به دو نوع دیگر تقویم‌های رومیزی زمینه تبلیغاتی زیادی برای شرکت‌ها و صاحبان سرمایه ندارد و اغلب توسط ادارات و ارگان‌های دولتی سفارش داده می‌شود. قیمت چاپ تقویم رومیزی روزانه نسبت به هفتگی و ماهانه پایین‌تر است که دلیل آن استفاده از کاغذهای تحریر عادی است.

طراحی پایه تقویم رومیزی اختصاصی

پایه تقویم‌های رومیزی نیز در بحث طراحی و چاپ تقویم رومیزی اختصاصی نقش ویژه‌ای دارند. به طور معمول از پایه‌های سلفونی و یا گالینگور در طراحی استفاده می‌شود؛ زیرا هم از استحکام بالایی برخوردار هستند؛ و هم مقرون به صرفه‌اند. بعلاوه می‌توان بر روی پایه‌های سلفونی و یا گالینگور از چاپ لوگو شرکت به صورت طلاکوب، نقره‌کوب و یا سیلک استفاده کرد؛ که زمینه تبلیغاتی خوبی برای شرکت‌ها به حساب می‌آید. البته اگر به دنبال طرحی خاص و ویژه برای طراحی و چاپ تقویم رومیزی اختصاصی شرکت خود هستید استفاده از پایه‌های چوبی و ام دی اف گزینه بسیار شیک و تازه‌ای است؛ که طی چند سال گذشته در بازار عرضه شده است. در طراحی تقویم رومیزی اختصاصی پایه چوبی علاوه بر پایه چوبی از پلکس شفاف نیز می‌توان استفاده کرد که طرحی ویژه است و زیبایی دوچندانی به چاپ تقویم رومیزی اختصاصی شما خواهد بخشید.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه های بازدیدکنندگان

شرکت شاهین کاران آذر 13 بهمن 1398 - 22:00

سلام قیمت طراحی تقویم رومیزی اختصاصی
پایه اختصاصی 4رنگ و 14برگ 28صفحه طراحی کاملا اختصاصی لطفا بهم قیمت بدید شما خودتون هم چاپ اختصاصی تقویم رومیزی اختصاصی هم انجام میدید؟؟؟؟ قیمت لطفا

شرکت کیسه بافی پلی رامین 05 دی 1397 - 02:51

با سلام، هزینه طراحی تقویم رومیزی اختصاصی 14برگ میخواستم بدونم واینکه چندروزه آماده میشه

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.