طراحی و چاپ پوستر

طراحی و چاپ پوستر

طراحی پوستر و چاپ از آن نوع صنایعی و مشاغلی است که با همه ی کار های تجاری به نوعی در ارتباط می باشد. چرا که ما در رونق کسب و کارمان نیاز به اطلاع رسانی بین مردم داریم و همین موضوع باعث شده است که پیوند عمیقی بین صنعت چاپ و تبلیغ و دیگر صنایع و تجارت های کشور شکل بگیرد. اگر می خواهید بیش تر درباره ی طراحی پوستر و ویژگی های آن بدانید با ما همراه باشید.

طراحی پوستر

آشنایی با پوستر و انواع آن

پوستر حاصل هنر گرافیک است و عمده هدف طراحی آن اطلاع رسانی و آگاهی به اقشار مختلف مردم می باشد. پوستر ها ابتدا توسط نرم افزار های گرافیکی نظیر فوتوشاپ طراحی شده و سپس برای چاپ بر روی کاغذ های مختلف آماده می شوند. البته پوستر می تواند به صورت غیر فیزیکی و مجازی نیز در سطح فضای اینترنت و شبکه های اجتماعی انتشار یابد. در گذشته تنها تعریفی که از طراحی پوستر و پخش آن داشتیم در این جمله خلاصه می شد که پوستر مجموعه ای از اطلاعات و اخبار و .... است که روی کاغذ های بزرگی چاپ شده و بر روی دیوار ها نصب می شود. اما امروزه طراحی پوستر به همین یک جمله ختم نمی شود. پوستر ها هم چنین به طور کلی در دو نوع پوستر تبلیغاتی یا تجاری و پوستر فرهنگی دسته بندی می شوند.

ویژگی های یک طراحی پوستر

ویژگی های یک پوستر و طراحی پوستر خوب به طور کلی در سه چیز خلاصه می شود. 1- جنس پوستر 2- سایز پوستر 3- نحوه طراحی پوستر و کیفیت کار.

پوستر ها دارای دو جنس گلاسه و تحریر هستند. کاغذ تحریر برای همه ی ما کاملاً مرسوم است. برای مثال کاغذ A4 که همواره از آن استفاده می کنیم، یک نوع کاغذ تحریر شناخته می شود.

کاغذ های گلاسه که کاربرد بیش تری در طراحی پوستر دارند و البته قیمت بیش تری هم دارند، همان کاغذ های روغنی و براق هستند که در طراحی پوستر های تبلیغاتی به وفور از آن استفاده می شود. کاغذ تحریر قابلیت جذب آب را دارد اما برعکس آب در کاغذ گلاسه نفوذ نمی کند. نکته دیگر بافت است که در کاغذ تحریر بیش تر دیده شده و به همین دلیل کمی زبر تر است. اما در کاغذ گلاسه بافت زیاد دیده نمی شود و کاغذ کاملاً یک دست و صاف می باشد.چاپ پوستر

 

طراحی پوستر در سایز های مختلف

اصولاً پوستر ها در سایز های مختلف طراحی می شوند. اما به طوری کلی تعدادی سایز استاندارد برای چاپ و طراحی انواع پوستر ها وجود دارد، که بهتر است پوستر ها بر اساس این سایز ها طراحی شوند. البته شما هم احتمالاً با این سایز ها آشنایی دارید. انواع سایز های استانداردی که در حال حاضر در صنعت چاپ از آن ها استفاده می شود، شامل موارد زیر است:

سایز A0،A1،A2،A3،A4 انواع سایز های به کار رفته در صنعت چاپ می باشند، که به ترتیب ابعاد آن ها کاهش می یابد. سایز A4 از مرسوم ترین ابعاد در بین کاغذ ها است که همه ی افراد تا حدودی با آن آشنایی دارند. البته از ابعاد مربعی هم گاهی برای زیبا تر شدن پوستر ها استفاده می شود. اما معمولاً بخشی از کاغذ A4 را باید برای ایجاد یک پوستر مربعی دور بریزیم.

پوستر ها علاوه بر این که باید در این سایز ها طراحی شوند، می توانند در دو جهت افقی و عمودی نیز طراحی شوند.

برای اطلاع از قیمت و سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمائید

09136913531

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.