فاکتور

یکی از مواردی که در هر کسب و کاری به آن نیاز پیدا می‌شود فاکتورها هستند. به نظر می‌رسد قدم اول برای شروع هر کسب و کاری سفارش چاپ فاکتور است. فاکتورها درواقع یک سند تجاری بین فروشنده و خریدار به شمار می‌روند که برای خرید و فروش کالاها و اجناس مورد استفاده قرار می‌گیرند. از دید فروشنده این سند فاکتور فروش بوده و از دید خریدار یک فاکتور خرید. در ادامه به انواع فاکتورها و طراحی‌های آن پرداخته‌ایم.

اهمیت سفارش چاپ فاکتور و طراحی آن

قدم اول برای سفارش چاپ فاکتور طراحی آن است. طراحی فاکتور اغلب به صورت یک جدول یا چارت صورت می‌گیرد؛ که باید مکان‌های مناسبی جهت درج کردن اطلاعات فروش و قیمت فروش کالاها در طراحی این جدول‌ها در نظر گرفته شود. همچنین می‌شود از آرم شرکت یا تولید کننده در فاکتور استفاده کرد و اطلاعاتی چون آدرس شرکت و شماره تلفن را نیز در آن وارد نمود. همچنین مکانی برای مهر و امضای فروشنده و در برخی موارد خریدار در پایین برگه فاکتور در نظر گرفته می‌شود. فاکتورها معمولاً به صورت دو برگ چاپ می‌شوند؛ که یک برگه آن مخصوص فروشنده و برگه بعد مخصوص خریدار است. به همین دلیل برگه اول باید خاصیت کپی داشته باشد تا اطلاعات بر روی برگه خریدار نیز کپی شود. طراحی فاکتور کاری تخصصی است و بهتر است برای سفارش چاپ فاکتور و طراحی آن از متخصصین این امر کمک بگیرید. شرکت تبلیغاتی ما این آمادگی را دارد که در سریع‌ترین وقت و با نازل‌ترین قیمت فاکتورهای شما را طراحی و چاپ کند. طراحی فاکتورها می‌تواند به صورت تک رنگ، دو رنگ و یا چهار رنگ صورت بگیرد؛ که این مورد بستگی به سلیقه سفارش‌دهنده دارد.

انواع فاکتور فروش

فاکتورها اغلب در اندازه a4 و a5 طراحی و چاپ می‌شوند؛ که چاپ فاکتورa5 از مقبولیت بیشتری در بین صاحبان کسب و کار برخوردار است. مهم‌ترین دلیل این امر می‌تواند قیمت تمام شده فاکتور a5 باشد. البته این نکته کمی فریب دهنده است. اگر فکر می‌کنید به عنوان مثال هزینه چاپ 1000 فاکتور a5 برابر با هزینه چاپ فاکتورa4 به تعداد 500 عدد است باید بگویم که اشتباه می‌کنید؛ زیرا هزینه چاپ تنها شامل اندازه برگه فاکتور نیست. استفاده از فاکتورهای a4 معمولاً می‌تواند گزینه مناسبی برای شرکت‌ها و تولید کننده‌هایی باشد که کالاهای زیادی برای فروش دارند و نیاز است اندازه فاکتورشان بزرگتر باشد. فاکتورها در اندازه‌های کوچک‌تر نیز ممکن است تولید شوند؛ که این مورد بستگی به نظر سفارش دهنده دارد.

نکته دیگری که در مورد سفارش چاپ فاکتور می‌توان به آن اشاره کرد جنس کاغذ مورد استفاده است. به طور معمول از کاغذهای سبک و نازک 60 تا 80 گرمی برای سفارش چاپ فاکتور استفاده می‌شود. دلیل این امر کپی شدن اطلاعات برگه فروش بر روی برگه مخصوص خریدار است. البته می‌شود از برگه‌های گلاسه یا تحریر معمولی نیز در سفارش چاپ فاکتور استفاده کرد؛ که خب در آن صورت امکان کپی شدن اطلاعات وجود ندارد. همچنین در این حالت هزینه‌های چاپ فاکتور نیز افزایش می‌یابد.

اگر قصد دارید اقدام به سفارش چاپ فاکتور کنید این کار را به ما بسپارید تا در سریع‌ترین زمان و با بهترین طراحی، کار را به شما تحویل دهیم.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه های بازدیدکنندگان

مجید مظفری 16 اردیبهشت 1397 - 17:38

با سلام
قیمت فاکتور 45
20دسته با شماره و پرفراژ لطفا اعلام کنید

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.