جعبه فست فود

جعبه فست فود

امروزه بسته بندی محصولات اهمیت بسیار زیادی در جذب مخاطب و مشتری دارد. بسته بندی باید طوری باشد که ارزش محصول و برند را پایین نیاورد. انتخاب ظاهر مناسب علاوه بر کیفیت به فروش محصول بسیار کمک می کند. جعبه های فست فود شامل: جعبه پیتزا، جعبه سیب زمینی و ... می باشد جعبه فست فود یکی از بسته بندی های بسیار پر کاربرد در فست فود ها و پیتزا فروشی ها می باشد. انتخاب جعبه فست فود مقاوم در عین حال با طراحی زیبا و جذاب از خصوصیات این طراحی می باشد. در اینجا به نکاتی راجع به طراحی جعبه فست فود اشاره می کنیم.

اهمیت بسته‌بندی

بسته بندی یکی از عوامل اصلی نشان دهنده ارزش محصول می باشد. هدف هر بسته بندی باید ایجاد ارتباط مناسب بین مشتری و برند باشد. بسته‌بندی‌های مقوایی و کنگره ‌ای بیشتر از همه به خاطر جنس مواد مورداستفاده در ‌اندازه آن‌ها، با کاهش روبه‌رو بوده‌اند. بسته بندی باید به طور کاملا واضح مزایا و نکات مثبت محصول را نسبت به سایر محصولات بیان کند. انتخاب رنگ ها و فونت های نا متعارف با توجه به برند و محصول ارائه شده می تواند گزینه مناسبی برای ایجاد تفاوت بین محصول شما و سایر محصولات باشد. دسترسی به اطلاعات مربوط به اجزای تشکیل ‌دهنده مواد غذایی و خوراکی بسیار مهم بوده و بسته‌ بندی اصلی ‌ترین رابط‌ برای انتقال این اطلاعات هستند. جعبه پیتزا ارزان

همچنین برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی نیز، باید سعی به تولید محصولات بسته ‌بندی سبک ‌تری شود که محیط ‌زیست را کمتر آلوده کنند. به خاطر هزینه بالای انرژی مصرفی، در بعضی از مناطق سعی می‌شود که به‌جای کاغذ از مواد پلاستیکی استفاده شود. قوانین دولتی که در ارتباط با لزوم استفاده از مواد با دوام در بسته‌بندی ‌ها تنظیم ‌شده است، بیشترین تأثیر را بر روی صنعت بسته ‌بندی در سال ‌های پیش رو خواهد داشت. از دیگر موضوعات مؤثر بر بسته ‌بندی، ‌الزامات قانونی در مورد سلامتی مواد غذایی است. مواد استفاده شده در جعبه فست فود باید بهداشت و سلامت غذا را به طور کامل رعایت کند. استفاده از مواد بازیافتی یا پلاستیک های نامناسب از جمله بدترین مواد برای بسته بندی مواد غذایی می باشد. در اینجا به تعدادی از خصوصیات مهم در طراحی هر چه بهتر جعبه فست فود اشاره می کنیم.

اطلاعات محصول بر روی جعبه فست فود

در طراحی بسته بندی باید از کلی گویی و یا ارائه جزییات زیاد دوری کرد. در بسته بندی جعبه فست فود باید ارزش غذایی محصول و اطلاعات مربوط به فست فود و سایر غذا ها ارائه شود. ارائه جزییات نامناسب و بی ارزش از جذابیت بسته بندی و برند می کاهد. انتخاب جملات کلیدی برای قرار دادن روی جعبه فست فود گزینه های مناسبی می باشد. قرار دادن آرم بزرگ رستوران بر روی جعبه فست فود باعث جلب توجه مخاطب به محصول می شود. ارائه اطلاعات در مورد محصولات مشابه معمولا باعث خرید دوباره مشتری می شود. 

چاپ جعبه پیتزا

 جذابیت جعبه فست فود

یکی از موارد مهم در بسته بندی ایجاد جذابیت و تفاوت با سایر محصولات می باشد. جعبه فست فود متناسب با غذایی که درون آن است باید با جعبه های محصولات مشابه تفاوت داشته باشد. انتخاب رنگ نامتعارف یا استفاده از نوشته با فونت های غیر معمول از روش های ایجاد جذابیت می باشد. البته تمامی این روش ها باید متناسب با مخاطب هدف شما انجام بگیرد. در برخی محصولات مخاطب این میزان از تنوع را نمی پسندد. شناخت مخاطب و مشتری هدف کمک زیادی به ایجاد بسته بندی مناسب و مورد پسند مشتری می کند. استفاده از شکل غذا بر روی جعبه با استفاده از رنگ های فانتزی و جذاب باعث جلب توجه مشتری می شود.

طراحی جعبه پیتزا

سبک بودن جعبه فست فود

علاوه بر زیبایی و دادن اطلاعات کاربردی بر روی بسته، سبک بودن جعبه فست فود از نکات مهم دیگر در بسته بندی این محصولات می باشد. استفاده از کاغذ های مقوایی به جای کارتن یکی از موارد پر کاربرد در انتخاب جنس جعبه فست فود می باشد. بسته بندی های جعبه فست فود باید سبک و در عین حال محکم باشند. زیرا در هنگام جابه جایی محصول امکان برخورد وجود دارد. سبک بودن به حمل و نقل راحت تر جعبه فست فود بسیار کمک می کند. علاوه بر این سبک بودن محصول به تازگی غذا کمک می کند.

جعبه سیب زمینی

نکات مهم در طراحی بسته بندی

بسته بندی هایی‌‌ که‌‌ در‌‌ محیط‌‌ بیرون‌‌ هستند‌‌ تحت‌‌ تأثیر‌‌ عوامل‌‌ مختلف جوی‌‌ مانند نور خورشید،‌‌ باد،‌‌ باران‌‌ و‌‌ برف‌‌ قرار‌‌ دارند.‌‌ علاوه‌‌ بر‌‌ این‌‌‌ کیفیت‌‌ چاپ نوشته ها بر روی جعبه فست فود بسیار مهم می باشد.‌‌ چاپ نوشته ها بر روی بسته بندی در مقابل آب یا اشعه خورشید باید دارای مقاومت خوبی باشند. همچنین بسته بندی ها باید عایق باشند تا غذا در طول مدت انتقال سرد نشود. بسته بندی های جذاب و خلاق به افراد روحیه می دهد. به عبارتی با استفاده از عبارت های خلاقانه یا ایجاد طرح های زیبا بر روی جعبه فست فود مشتری اشتها ی بیشتری برای صرف غذا پیدا می کند. طراحی در و برش های جعبه فست فود باید به گونه ای باشد که بتوان به راحتی آن را باز و بسته کرد. رعایت استاندارد های جهانی بسته بندی در انتخاب جعبه فست فود برای هر غذا به طراحی مناسب جعبه بسیار کمک می کند.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.