چاپ لیزر در اصفهان

چاپ لیزر در مهرگرافیک اصفهان چگونه انجام می شود؟

چاپ لیزر در اصفهان از مراکز بزرگ چاپ و چاپ‌ لیزر می باشد که با دستگاه های پیشرفته روز دنیا در این صنعت، خدمات متنوعی را ارائه می دهد. امروزه با توجه به پیشرفت علم و فناوری و استفاده از دستگاه ‌های پیشرفته ای در زندگی روزمره، برای تسریع کارها به امری غیر قابل چشم پوشی تبدیل شده است. به گونه ای که برای افزایش در سرعت انجام کارهای مختلف، روز به روز دستگاه های جدیدی در صنایع مختلف ساخته و توزیع می شوند. می توان گفت دستگاه ‌های لیزر و همچنین دستگاه هایی که در آن ها از لیزر برای برخی از کارها استفاده می کنند به وفور در حال گسترش هستند، زیرا از لیزر می توان به عنوان عامل حکاکی، سوزاندن یا از بین بردن عاملی در موارد مختلف و در دستگاه های مختلفی استفاده نمود. از صنعت لیزر در علم پزشکی برای از بین بردن عامل اضافی به جای عمل کردن، صنایع مختلف مانند برش محصولات، حک کردن طرح و نقش خاصی روی جنس های مختلف، سوزاندن عامل اضافی در هر چیزی، از بین بردن زائده یا قطعات اضافی، نمایش برند یا لوگو روی جنس های مختلف، در صنایع پلاستیک سازی برای برش و شکل دادن محصولات، استفاده می کنند.

برای آشنایی و قیمت چاپ در مورد چاپ سابلیمیشن به صفحه فوق بروید

عملکرد دستگاه های چاپ لیزر در مهرگرافیک اصفهان:

اگر بخواهیم به طور اختصاصی درباره دستگاه چاپ لیزر صحبت کنیم باید بگوییم که این دستگاه توانایی در چاپ کردن روی اجسام به وسیله لیزر را دارد. این دستگاه قابلیت چاپ های مختلفی اعم از چاپ های تامپو و چاپ های سیلک را نیز دارد. دستگاه چاپ لیزر جایگزین دستگاه های ابتدایی و بسیار ساده که در زمان های قدیم از آن ها برای حک کردن روی اجسام و سنگ ها استفاده می شد می باشد. با توجه به اینکه دستگاه های چاپ مختلفی در صنعت وجود دارد، ولی همگی آنها اساس کاری یکسانی خواهند داشت و اساس کاری همه این دستگاه ها این است که به دستگاه چاپ لیزر یک نمونه یا الگو به صورت کامپیوتری به دستگاه داده شده و دستگاه نیز طبق آن به عملکرد اصلی خود که همان چاپ لیزر است خواهد پرداخت و بر حسب نوع دستگاه به چاپ روی اجسام مختلفی طبق آن الگو می پردازد. لیزر ها از جنس نور های مادون قرمز می باشند که با قدرت بسیار زیاد و درجه بندی های متفاوتی به برش قطعات مربوطه می پردازند و یا اینکه این دستگاه به تنها سوزاندن و حک کردن روی اجسام بسنده می کند. البته این سوزاندن و حک کردن نیز دارای درجه بندی های مختلفی است و بر حسب نوع درجه های خود لایه نازک یا ضخیمی را لیزر خواهد کرد. ویژگی خاصی که چاپ لیزر را نسبت به دستگاه های دیگر متمایز می کند سرعت بسیار بالای آن در اجرای طراحی هایی است که توسط انسان و با برنامه ریزی و تنظیمات روی دستگاه انجام می گیرد. همچنین میزان خطای این دستگاه بسیار پایین می باشد و از جمله دستگاه هایی است که میزان دخالت انسان در آن بسیار کاهش یافته است. در ادامه این مباحث به انواع چاپ لیزر در اصفهان که با برترین دستگاه های موجود، چاپ لیزر را انجام می دهد خواهیم پرداخت.

برای اطلاع از قیمت و چگونگی چاپ جعبه و کارتن به صفحه فوق مراجعه فرمائید.

انواع چاپ لیزر در اصفهان:

دستگاه های موجود در مرکز چاپ لیزر در اصفهان دارای انواع گوناگونی می باشند که بر حسب نوع متریالی که روی آن چاپ انجام می شود از یک دیگر متمایز خواهند شد. مرکز چاپ لیزر در اصفهان با دارا بودن انواع و اقسام دستگاه های چاپ لیزر قادر است انواع متفاوتی از چاپ ها را انجام دهد. این چاپ ها می توانند روی جنس های مختلفی انجام شوند که از آن ها می توان چاپ روی کاغذ و مقوا، چاپ روی انواع پارچه مثل پنبه و پارچه های محکم دیگر، چاپ روی اجناس چرم طبیعی و مصنوعی، چاپ لیزر روی چوب های طبیعی و چوب های mdf و ... را نام برد. همچنین این دستگاه ها می توانند آرم و لوگو های شرکت های مختلف را روی هرگونه اجسامی حک کنند که از این اجسام می توان لیوان، تیشرت، جعبه های کادویی، سالنامه، کارت های ویزیت شرکت ها و افراد، کارت پستال، جعبه های طلا ، ساعت و کادویی و ... را نام برد.

چاپ لیزر روی کاغذ توسط مرکز چاپ لیزر در اصفهان:

همان طور که در متن های بالا به آن اشاره شد دستگاه های چاپ لیزر می توانند روی کاغذ هر گونه مطلب، شکل و یا لوگویی را حک کنند. دقت این گونه دستگاه ها بسته به نوع دستگاه می تواند به حدی باشد که هر گونه تصویری با جزئیات بسیار دقیق را روی جنس های مختلف کاغذ مانند مقوا و کاغذ با ضخامت های متفاوت حکاکی نماید. همچنین این دستگاه ها می ‌توانند در ایجاد طرح های متنوع و منافذ و سوراخ گوناگونی نیز که جزئی از طرح است ایفای نقش کنند. نقاشی کردن توسط دستگاه لیزر روی کاغذ، رنگ قسمت های حک شده را به قهوه ای بسیار روشن و تا حدی متمایل به زرد تبدیل می کند. زیرا بر اساس کار این دستگاه، سوزاندن با استفاده از حرارت مادون قرمز می باشد و همین تغییر رنگ باعث زیبایی طرح های زده شده روی کاغذ های نازک و مقوا می شود. از کاربرد چاپ لیزری روی کاغذ و مقوا با مدل های گوناگون می توان به کارت های تبریک، کارت های پستال، ایجاد لوگو روی کاغذ های مختلف، کارت های دعوت، کارتهای بانکی و کارت های گرافیکی تبلیغات شرکتی اشاره نمود. باید افزود که مرکز چاپ لیزر در اصفهان دارای دستگاه هایی با قابلیت چاپ ظریف و دقیق روی انواع کاغذ می باشد.

چاپ لیزر روی چوب در مرکز چاپ لیزر در اصفهان:

از کاربرد های بسیار مهمی که دستگاه های چاپ لیزر دارند، ایجاد طرح و نقوش خاصی است که به سفارش بسیاری از صنایع روی انواع چوب های مصنوعی و طبیعی انجام می شود. این نقوش می توانند شامل هر نوشته، نقاشی،اعداد و حروف باشند و بر حسب نوع محصول و برند آن ها، این نوع حکاکی متفاوت است. این نوع لیزر ها می توانند محصولات مختلفی را طرح بندی کرده و باعث تولید ابزار های مهمی مانند کارت های عروسی که قسمتی از آن ها چوبی است، کارت های پستال و تبلیغی، جعبه های دستمال کاغذی، جعبه های چوبی کادویی، پارتیشن ها و ... شوند.

چاپ لیزر روی چرم در مرکز چاپ لیزر در اصفهان:

اگر به اطراف خود بنگرید مطمئنا جنس چرمی خواهید یافت که به وسیله دستگاه لیزر نقوشی روی ِآن ها حک شده است. مثل کفش های چرمی که در اختیار دارید و روی آن ها لوگوی مربوط به تولید کننده آن را ‌خواهید دید. از وسیله های موجود در این رده می توان به چاپ لیزر روی انواع مختلفی از پارچه های چرم مانند کمربند های مختلف اشاره کرد. ‌کیف های پول، صنایع مبلمان، روکش های صندلی ماشین ها و ... از این جمله می باشد. اکسسوری هایی با جنس چرم که بین جوانان و نوجوانان استفاده می شود نیز توسط این دستگاه ها چاپ لیزر انجام می شود.

چاپ لیزر روی پارچه در مرکز چاپ لیزر در اصفهان:

مرکز چاپ لیزر در اصفهان دارای دستگاه هایی مربوط به حکاکی است که قادر می باشد انواع طرح ها، آرم ها و نقشه ها را روی پارچه هایی با جنس های مختلف ثبت نماید. از مزیت های چاپ لیزر این است که هر گونه طرحی، حتی طرح های بسیار پر ظرافت نیز به راحتی روی پارچه ها اجرا شده و هنگام استفاده و شستشو نیز ماندگاری بسیار بالایی دارند. زیرا دارای جوهر هایی بسیار ماندگار نیز می باشند. از ویژگی های دیگر دستگاه چاپ‌ لیزر این است که بدون هیچ گونه الگو و شابلونی که به صورت مکانیکی باشد چاپ صورت نمی گیرد و با نرم افزار های کامپیوتری می توان نقشه و الگوی مورد نظر را به دستگاه دیکته نمود. مرکز چاپ لیزر در اصفهان با دارا بودن دستگاه های چاپ لیزر پارچه، از متریال های گوناگونی برای حک نمودن لیزری استفاده می کنند. می توان بهترین نوع جنس پارچه را جنس های پنبه ای نامید که خالص هستند و طرح هایی که روی این پارچه های خالص پنبه ای حک می شود زیبایی و ظرافت را به پارچه خواهد بخشید. البته نوع این جنس پنبه برای عمل چاپ لیزری بسیار مهم بوده و باید قبل از ایجاد هر گونه طرحی روی پارچه، از کیفیت بالای آن ها و مقاومتی که در برابر حرارت بالای دستگاه اطمینان حاصل شود. چند مورد از نکات مهم هنگام چاپ لیزر روی کاغذ، پایین آوردن درجه سوزاندن یا گرمای دستگاه است و باید به این دلیل سرعت حک کردن و برش دادن را بالا برده تا این هماهنگی ها علاوه بر جبران شدن زمان، حفظ شود. این امر باعث می شود لایه های زیرین در پارچه آسیب نبیند.

چگونگی چاپ لیزر:

ضمن این که در این روش حکاکی پارچه های شل را نمی توان استفاده نمود زیرا قبل از هر طرح لیزر باعث سوختن پارچه و لایه های زیرین آن خواهند شد و باید پارچه های دیگر نیز هنگام استفاده در درجه حرارت بسیار پایین دستگاه حکاکی شده قرار بگیرند تا حرارت به بافت های زیرین نفوذ نکند. می توان گفت پارچه هایی را که نمی توان برای حکاکی مورد استفاده قرار داد پارچه های پشمی و پارچه های حوله ای می باشند زیرا بافت شل این نوع پارچه باعث عدم مقاومت آن ها در برابر حرارت شده است. از کاربرد دستگاه لیزر اصفهان طراحی و اجرا کردن آن روی انواع و اقسام پارچه می باشد که امروزه یکی از عاملین زیبا سازی لباس ها همین طرح ها می باشد. و غیر از البسه هایی مانند تی شرت، روسری، مانتو و پالتو و ...، کاربرد دستگاه لیزر در حکاکی روی پرده، انواع روبالشی و ... می باشد که در بازار و صنعت مدل های متنوعی از آن ها وجود دارد.

چاپ لوگو با لیزر در مرکز چاپ لیزر در اصفهان:

تا چند سال گذشته، شرکت های گوناگون برای تبلیغ برند خود از دستگاه های چاپ معمولی استفاده می کردند. ولی امروزه با استفاده از دستگاه های لیزر توانسته اند هر نوع لوگویی را با هر طرح و نقش خاص خود، با دقت و ظرافت تمام روی جسم های مختلفی حک نمایند و اینگونه به تبلیغات بیشتری بپردازند. از این جسم ها می توان به حک نمودن لوگو روی اجسام فلزی، چوب و mdf، شیشه ها و سنگ ها، انواع و اقسام مواد پلاستیکی، جنس های گوناگون پارچه ای و چرم اشاره نمود. این اجسام باید به گونه ای باشند که در برابر حرارت بالا تغییر شکل نداده و دچار اشتعال نشوند. این نوع چاپ لیزری می تواند روی اجسامی حک شود که استفاده از آن ها متعارف بوده و همیشه جلوی چشم باشند تا به هر نحوی یک لوگو را به طور کامل به عموم مردم بشناسانند و نسبت به هم صنفان خود نیز متمایز شوند.

قیمت چاپ لیزر در مرکز چاپ لیزر در اصفهان:

قیمت چاپ لیزر در درجه بندی های مختلفی وجود دارد. در مرکز چاپ لیزر در اصفهان، با دستگاه های مختلفی اقدام به چاپ لیزر روی بدنه اجسام مختلف می کنند و بر حسب نوع محصولی که روی آن عمل حکاکی انجام می شود قیمت ها متفاوت است‌. عامل موثر دیگر در قیمت چاپ با لیزر طرح و نقش سفارشی می باشد که بر اساس ساده یا پیچیده بودن، عمقی یا سطحی بودن و درجه حرارت دستگاه لیزر، باعث ایجاد تفاوت های فاحشی در قیمت ها خواهد شد. موسسه چاپ لیزر در اصفهان طبق مصوبه های انجام شده و تعرفه های مشخص شده در کشور نسبت به دریافت هزینه از مشتریان خود اقدام می کند.

شماره چاپ لیزر در اصفهان

برچسب ها: چاپ لیزر
دسته ها: وبلاگ

دیدگاه های بازدیدکنندگان

شرکت تبلیغات ترسیم گران پایتخت 25 تیر 1399 - 18:54

با سلام
لطفا قیمت همکاری چاپ لیزر روی چوب رو بهم بگید.500 عدد چاپ لیزر سایز 15 در 25 چوب سه لایه ام دی اف؟؟؟؟ راستی شما چاپ لیزر روی فلز هم انجام میدید.
چاپ لیزر در اصفهان انجام میدید یا تهران هم انجتم میدید؟؟؟؟

ماندانا ظاهری 25 تیر 1399 - 06:15

با سلام
شما چاپ لیزر روی چرم هم انجام میدید رو ی کیف پول و هدایای تبلیغاتی چرمی؟
اندازه چاپ 5در5 تیراژ 6000 عدد

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.