چاپ انواع سررسید

چاپ انواع سررسید

سررسید چیست؟

 به گویش معمولی سررسید یا این که سالنامه به عبارتی دفترچه یادداشت روزمره است با این تفاوت که هر کاغذ آن دارنده مورخ هست. اما امروزه بر طبق کاربردهای مضاعف در حرفه های گوناگون کاری گونه های گوناگون سررسید بوجود آمده اند که در ذیل به شرح آن ها می پردازیم همینطور به خاطر کاربردی بودن سررسید و همینطور قدمت طولانی ( 1 سال ) می‌تواند تحت عنوان یک محصول تبلیغاتی فراوان دارای فایده هم مورد استفاده قرار گیرید.

دوست دارید بدونید چاپ لیزر روی جلد سررسید چطور انجام میشه؟؟؟ برای دیدن به صفحه فوق مراجه فرمائید.

سررسید را میتوان بر طبق اطلاعات صفحه های داخلی، مدل جلد، مدل صحافی و چه بسا سایز سررسید طبقه بندی کرد که در زیر به توضیح هرکدام می‌پردازیم.
اطلاعات صفحه های داخلی سررسید:
معمولاً از نظر محتوایی سررسید دارنده 3 بخش است:
پیشگفتار: می‌تواند دربرگیرنده تصاویری از عید نوروز، شهرهای باستانی، آثار تاریخی و گردشگری باشد و همینطور صفحه ای به اسم دارنده سالنامه را دارا باشد.

سررسید سلفون فنری

برای دیدن چاپ و ساخت جعبه قطعات صنعتی و جعبه طلا میتوانید به صفحه فوق مراجعه بفرمائید.

صفحه ها داخلی سررسید:

که در واقع همان صفحه های یادداشت روزمره تاریخ دار است . اما خود صفحه های داخلی معمولاً به 4 دسته متفاوت تقسیم بندی می گردند که در پی توضیحاتی در این زمینه خوا‌هیم پرداخت.
بخش نهایی: این بخش معمولاً دربرگیرنده صفحاتی است که در آن میتوان اطلاعات مهندسی و یا این که صفحه هایی برای یادداشت تلفن و یا برای مشاهده تلفن های اضطراری مثل آتش نشانی، اورژانس و غیره را یافت .

سررسید یکروزه سلفون ته دوخت 99

گونه های صفحه ها داخلی سررسید بر پایه ی تاریخ بندی :
 بر مبنا مورخ تصویب شده در هر برگه از سررسید میتوان 4 دسته مختلف سررسید را معرفی کرد :

سررسید روزانه ( جمعه جدا ) :

در واقع هر برگه در‌این مدل از سررسید نماینده یک روز از سال هست و در هر برگه مورخ یک روز تصویب شده‌است .

سررسید روزشمار ( پنجشنبه و آدینه با هم ) :

در واقع این نوع مثل نوع قبل می‌باشد صرفا روز های پنج‌شنبه و آدینه جای اینکه در 2 کاغذ متعدد چاپ شوند، در یک ورقه چاپ گردیده اند . این مدل از سررسید مطلوب عمده شغل ها می‌باشد چون اکثراً طی روز آدینه تعطیل می باشند و نیازی به یادداشت برداری در طول روز آدینه ندارند.

سررسید دوروز شمار :

در هر برگه این مدل سررسید 2 روز هفته تصویب شده‌است و برای مشاغلی که یادداشت برداری پاره ای درطول روز دارا‌ هستند مطلوب است .
سررسید هفتگی : در هر دو برگه این سررسید هفت روز هفته گنجانده شده و برای یادداشت برداری های کوتاه مطلوب است .

سررسید ترمو وزیری ته دوخت

انوع جلد سررسید :

معمولاً برای ساخت جلد سررسید از جلدهای سخت با روکش های گوناگون استفاده میگردد . که‌این روکش ها می‌تواند سلفونی ( گلاسه با روکش سلفون مات یا این که براق )، چرم تصنعی و مصنوعی یا این که طبیعی، چرم ترمو یا این که گالینگور باشد. اما در تولید سررسید تسبت به ذوق، سلیقه و توان تولید کننده می‌تواند از روکش های متفاوت دیگری هم استفاده کند.

صحافی سررسید :

سررسید با دقت به مدل صفحه های داخلی آن و چه بسا مدل جلد می تواند صحافی های مختلفی هم داشته باشد که از این میان می شود به صحافی ته دوخت ( دوختی )، فنردوبل یا این که فنر مارپیچ، کلاسوری اشاره نمود.

سایز سررسید:

اما سایز سررسید می‌تواند سازه به نظر تولید کننده مناسب و گوناگون باشد اما برای کاهش ضایعات و همینطور قیمت تمام شده معمولاً از سایز های استاندارد زیر استفاده میگردد.

سایز رحلی:

بیشتر برای سررسیدهای مدیران استفاده میگردد و جای یادداشت بیشتری نسبت به سررسید وزیری دارد . تقریباً مقداری کوچکتر از سایز استاندارد آ4 و تقریباً برابر با ( 21 در 28 . 5 سانتیمتر ) هست .

سررسید یکروزه وزیری

سایز وزیری:

این سایز که پر مصرف ترین سایز و مطلوب ترین آن‌ها هم می‌باشد تقریباً همان سایز ب5 ( 25 در 17 . 5 سانتیمتر ) است که بعداز دور بری در صحافی تقریباً 5 میلیمتر تا 1 سانت کوچکتر مشود . سایز کتاب های درسی هم معمولاً سایز وزیری می باشد .

سررسید یکروزه چرم رقعی

سایز رقعی:

این سایز کوچکتر از وزیری و تقریباً برابر با سایز آ5 استاندارد و برابر با ( 21 در 14 . 5 سانتیمتر ) است.

سایز پالتویی:

در دو دسته پالتویی بزرگ و پالتویی کوچک ایجاد می شود که به ترتیب دارنده سایز ( 11 . 5 در 22 . 5 سانتیمتر ) و ( 11 در 20 سانتیمتر ) است.
سایز جیبی: تقریباً برابر با سایز آ7 استاندارد می باشد و برابر با ( 14 . 5 در 10 سانتیمتر ) می باشد. اما این سایزها به طور تقریبی می باشد و بنا به مدل صحافی می تواند یه خرده کوچکتر یا این که بزرگتر هم شود .

چاپ سررسیداختصاصی :

از آن جا که سررسید ( سالنامه ) تحت عنوان یک محصول تبلیغاتی فراوان اثرگذار می‌تواند مورد استفاده قرار گیرید، موسسات و ارگانهای مختلف همه ساله از این وضعیت استفاده کرده و با چاپ سررسید به طور اختصاصی از وجود یک محصول تبلیغاتی مفید سود می‌برند.

معمولاً چاپ اختصاصی سالنامه به 3 نحوه ذیل انجام می شود :


چاپ اختصاصی تنها روی جلد : در‌این روش معمولاً از چاپ سیلک، طلاکوب یا این که داغکوب استفاده می شود و لوگو و شماره تلفن های درخواست کننده بر روی سررسید های از پیشین ایجاد شده چاپ می‌گردد .
چاپ اختصاصی روی جلد و اضافه کردن صفحه های تبلیغاتی : درین شیوه علاوه بر چاپ روی جلد , بنا به درخواست مشتری میتوان چند صفحه های تبلیغاتی از تولیدات یا این که سرویس ها او تهیه و تنظیم کرد و به داخل سررسیدهای از قبل تولید شده اضافه نمود و بعد آن را صحافی شده به او تحویل اعطا کرد . همینطور بنا به درخواست مشتری میتوان لوگوی اداره یا این که کمپانی درخواست کننده را در تک تک صفحه های سررسید چاپ کرد.
چاپ اختصاصی کامل سررسید : در‌این روش از جلد تا صفحه ها داخلی و صفحه های تبلیغاتی سررسید تمامی بنا به درخواست مشتری به طور کاملاً اختصاصی چاپ و ساخت می‌شود . ولی این روش تنها برای تیراژهای بسیار بالا مطلوب می باشد و قیمت تمام شده آن نسبت به دو رویکرد قبل فراتر است .
دراین مقاله مجموعه مهر گرافیک تلاش کرد تا یکسری اطلاعات کلی درخصوص بعضی اصطلاحات همگانی درخصوص سالنامه یا این که سررسید در دست علاقه مندان این محصول قرار دهد تا شما عزیزان راحت تر محصول خود را انتخاب کنید.

مجتمع چاپ، صحافی و تبلیغات مهرگرافیک تولید کننده انواع سررسید، تقویم رومیزی و تقویم دیواری در سال 99 نیز همانند سالهای گذشته در خدمت شما عزیزان می باشد.

برای دیدن نمونه های سررسید به صفحه نمونه کارها مراجعه فرمائید

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.