چاپ جعبه قطعات

چاپ جعبه قطعات

امروزه چاپ جعبه یکی از مهمترین عوامل برای تبلیغات و فروش در صنایع مختلف به شمار می آید شاید مهم ترین دلیل فروش و بهره وری یک محصول کیفیت ساخت آن باشد اما تا زمانی که محصول دارای چاپ جعبه مناسب و همینطور در بیشتر صنایع باید چاپ جعبه برای ظاهری شکیل و زیبا و کیفیت بالایی باشد تا خریداران برای خرید جذب آن محصول شوند.

هر یک از کارخانه ها و شرکت های تولید در صنایع مختلف برای چاپ جعبه به مواردی مانند شکل جعبه، قیمت محصولی که می خواهید برایش چاپ جعبه انجام دهید، اندازه محصول، وزن محصول و دیگر موارد توجه می کنند.

 به طور مثال هرچه محصول تولیدی یک شرکت گران قیمت تر باشد معمولا سعی می شود در طراحی جعبه آن دقت بیشتری کرده و جنس مرغوب تری برایش انتخاب نمایند.

چاپ جعبه

مراحل تولید و چاپ جعبه

مرحله اول در چاپ جعبه طراحی و موجودیت دادن به آن است در این مرحله بنا بر نظرات شرکت استفاده کننده و مشورت با طراح شکل، اندازه، رنگ و دیگر موارد مربوطه انتخاب شده سپس طراح بوسیله ی یکی از نرم افزار های گرافیکی مانند فتوشاپ، کورل، ایلوستریتور و ... طراحی را آغاز می کند البته بیشتر طراحی جعبه به خاطر ابعاد دقیق آن باید با نرم افزار های برداری مانند کورل انجام شود.

در مرحله بعد باید زینک گرفته شود و اینکار با 4 رنگ انجام می شود و با تفکیک در برج چاپ نگه داشته می شوند. مرحله بعد، مرحله چاپ جعبه است که البته این موضوع بستگی به وزن کاغذ و مقوای استفاده شده در چاپ جعبه دارد آن هایی که دارای وزن کمتری هستند چاپ آن با دستگاه هایدلبرگ انجام میگیرد و چاپ جعبه با وزن بیشتر با دستگاه افست رولند صورت می پذیرد.

برای دیدین تولیدات جعبه پیتزا به صفحه فوق بروید.

بعد از چاپ مرحله ساخت جعبه آغاز می شود در این مرحله بنا بر جنس جعبه مراحل مختلفی وجود دارد برای جعبه های معمولی مرحله نخست، مرحله سلفون کشی می باشد مرحله بعد مرحله تیغ زنی است که مقوا را بر روی دستگاه گذاشته و تیغ زنی شروع می شود این مرحله نیاز به دقت بالا دارد و بسیار مهم است.

البته جعبه های لمینتی یک مرحله لمینت که در دستگاه لمینیتور انجام می شود و مرحله چسباندن لبه ها را از جعبه های عادی بیشتر دارد. مرحله آخر مرحله چسباندن جعبه است که در این مرحله باید کار سرهم کردن و چسباندن جعبه انجام گیرد برخی از جعبه ها به دلیل ساختارشان نیاز به چسباندن ندارند ولی بیشتر جعبه ها این مرحله را دارند.

طراحی و ساخت جعبه

جنس جعبه های مختلف

تنها جعبه های صنعتی و ساده معمولا از جنس مقواهای پشت طوسی هستند چون شکل این جعبه ها ساده بوده و ظاهر خوبی برای استفاده در دیگر موارد ندارند.

جعبه های تولید شده از جنس مقوای بهداشتی یا ایندربرد معمولا در شرکت های مواد غذایی و دارویی مورد استفاده قرار می گیرد زیرا مناسب ترین جنس برای مواد غذایی و دارویی همین مقواهای بهداشتی هستند.

جعبه های تولید شده از جنس لمینت معمولا مصارف صنعتی داشته و در ابعاد و وزن های مختلفی تولید می گردد.

چاپ جعبه های سخت با روکش های مختلف که بیشتر از جنس مقوای مقراضیان یا کرجی هستند این جعبه ها بسیار مستحکم بوده و دارای قیمت بالایی نیز هست بنابراین برای بسته بندی محصولات گران قیمت مورد استفاده قرار می گیرد.

برای دیدین جعبه های فست فود به صفحه فوق مراجعه فرمائید.

جعبه ارزان قطعات

برخی موارد بسته بندی شده با جعبه های مختلف

چاپ جعبه شکلات یکی از موارد چاپ جعبه می باشد حتما با وارد شدن به فروشگاه ها و قنادی ها جعبه های شکلات را در طرح ها، رنگ و سایز های مختلف مشاهده کردید معمولا هر کارخانه تولید کیک و شکلات طرح و نقش مختلفی برای بسته بندی مواد غذایی خود دارد.

در حیطه لوازم آرایشی و بهداشتی بسیار بر روی بسته بندی محصولات دقت شده است زیرا بیشتر خانوم ها لوازم آرایشی با جعبه های زیبا و لوکس را به دیگر موارد ترجیح می دهند.

جعبه برای بسته بندی کفش معمولا این نوع جعبه ها اندازه و طرح های یکسانی دارند.

جعبه هایی برای مواد غذایی معمولا در اندازه، طرح، وزن مختلف ساخته می شوند یکی از جعبه های مورد استفاده در صنایع غذایی که طرفدار زیادی دارد جعبه های پیتزا هستند که معمولا از یک جنس بوده فقط در اندازه و طرح ممکن است متفاوت باشند.

جعبه طلا انواع مختلفی دارد اگر برای خرید طلای سفارشی به طلا فروشی ها مراجعه نمایید معمولا جعبه طلا سفارشی طرح لوکس و قیمت بالاتری نسبت به دیگر جعبه طلا ها دارد دیگر جعبه های طلا معمولا طرح های یکسانی دارند.

برای دیدین هدایای تبلیغاتی جدید میتوانید به صفحه فوق بروید.

جعبه های شیرینی در طرح و اندازه های مختلفی تولید می شوند زیرا خود شیرینی ها دارای اندازه و وزن های متفاوتی بوده یکی از شیرینی هایی که طرفدار زیادی نیز دارد پولکی است چاپ جعبه پولکی معمولا در اصفهان انجام میگیرد همه می دانیم که پولکی سوغات اصفهان بوده و بهمین دلیل چاپ جعبه پولکی در طرح های متنوع برای جذب مشتری بیشتر صورت می گیرد.

چاپ جعبه های وسیله بازی باید به گونه ای طراحی شود که برای کودکان ظاهری جذاب داشته باشد بیشتر چاپ جعبه های بازی دارای رنگ های شاد و ظاهری زیبا هستند و این در فروششان سهم زیادی دارد.

طراحی جعبه قطعات و همینطور چاپ جعبه قطعات بر اساس پروژه ای که در آن استفاده می شود انجام می گردد طراحی جعبه قطعات باید در اندازه و بخش بندی های مختلف طبق نیاز پروژه باشد.

چاپ جعبه قطعات در بخش بندی های 6 خانه، 8 خانه، 10 خانه و ... انجام میگیرد. این جعبه ها معمولا از جنس پلاستیک بوده و برای قطعات الکترونیکی مورد استفاده قرار میگیرد.

قیمت طراحی جعبه بسته بندی

برای دیدن ارزانترین چاپخانه اصفهان به صفحه فوق بروید.

نکاتی که باید در چاپ جعبه به آن ها توجه شود:

جنس جعبه مناسب با وزن محصولی که داخلش قرار می گیرد

جنس جعبه متناسب با جنس داخل آن (از نظر خوراکی یا صنعتی بودن)

جعبه مناسب با جنس، قیمت، اندازه، و ... محصول

اگر جعبه دارای قفل باشد این قفل متناسب با جعبه باشد

و در آخر چه نوع جعبه ای برای محصول استفاده گردد تا آن محصول در ذهن خریدار ماندگار شود

اصفهان یکی از شهر های توریست و مسافر پذیر کشور است بیشتر صنایع داخل اصفهان کارشان مربوط به همین مسافران است به همین منظور چاپ جعبه در اصفهان تولید بالایی دارد. چاپ جعبه در اصفهان بیشتر در صنایع شیرینی مورد استفاده قرار می گیرد به طور مثال از سوغاتی های معروف اصفهان می توان به گز و پولکی اشاره کرد بنابراین چاپ جعبه در اصفهان برای این دو اهمیت زیادی دارد.

ظاهر زیبا و شکیل جعبه ها در فروش بالای آن ها نقش بسزایی دارد و معمولا نقوش روی جعبه ها از مکان های دیدنی و معروف این شهر است.

چاپ جعبه ارزان در اصفهان

چاپ جعبه ارزان در اصفهان اهمیت و طرفداران زیادی در میان تولید کنندگان دارد زیرا تولید محصولات با ظاهر زیبا بسیار اهمیت دارد همچنین تولید بالای این محصولات معمولا باید تعداد جعبه های زیادی نیز داشته باشد بنابراین باید قیمت چاپ و تولید جعبه ها پایین باشد تا فروشندگان سود خوبی در فروششان داشته باشند.

البته باز در کنار چاپ جعبه ارزان در اصفهان این جعبه ها باید ظاهر خوبی داشته باشند تا مورد پسند خریدار قرار گیرد.

با تمام این توصیفات مشخص است که جعبه ها و بسته بندی محصولات نقش بسیار مهمی در فروش آن ها دارد پس باید در طراحی و چاپ آن و همینطور انتخاب جعبه مناسب محصول دقت زیادی نمود.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه های بازدیدکنندگان

شرکت صنعتگران آروین صنعت 25 تیر 1399 - 06:12

سلام قسته نباشید
قیمت جعبه 15در30 در 25 میخواستم
مقوای سه لایه لمینت شده دور نگ تیراژ 10000 عدد با تشکر

شرکت تبلیغاتی کروشه 14 تیر 1399 - 16:59

با عرض ادب و حترام
واعظی هستم از شرکت تبلیغاتی کروشه
قیمت جعبه واسع یک قطعه 8در10 میخواستم
تیراژ 20000 عدد مقوای پشت طوسی 300 گرم
چاپ چهاررنگ همراه با تیغ و خط تا قیمت بهم اعلام کنید
باتشکر

الهام عزیزیان 23 اردیبهشت 1399 - 15:52

سلام خسته نباشید از رشت مزاحمتون میشم
15 در 4 در 15 میخواستم جنس سخت تعداد 5000 عدد
جعبه گردنبند و جعبه النگو میخوام
لطفا قیمت جعبه رو بهم بدید تشکر

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.