چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ

کاتالوگ چیست؟

کاتالوگ به مجموعه جمع آوری شده از تولیدات،‌ محصول ها و یا انواع خدماتی که توسط شرکت و یا موسسات تولید و ارایه می شوند با جزیی ترین و کامل ترین اطلاعات آنها که مورد نیاز شخص فروشنده آن کالا یا خدمات می باشد،‌ اطلاق می شود. طراحی و چاپ کاتالوگ روش های مختلفی دارد که بر اساس کاربردشان تقسیم بندی می شوند. یکی از کاربرد های مختلف کاتالوگ ها  چاپ انواع کاتالوگ انتخاباتی در مواقع انتخابات می باشد. توضیحات بیشتر درباره کاتالوگ ها را در زیر شرح داده ایم.

میدونید که کاتالوگ با چاپ افست در تیراژ بالا و با چاپ دیجیتال در تیراژ پایین چاپ میشه که نسبت به استفاده مشتری متغییر است.

چاپ کاتالوگ

کاربرد های کاتالوگ:

این نوع کاتالوگ ها برای نفراتی که بین سازنده و خریدار واسطه می باشند،‌ تولید می شوند. در واقع واسطه های فروش هستند. این نفرات معمولا عمده فروشان و یا مغازه دارانی هستند که نقش واسطه را بازی می کنند. طراحی و چاپ کاتالوگ ها به صورتی انجام می شود که اطلاعات آنها فقط برای شخص فروشنده مناسب است و لازم نیست که این اطلاعات در اختیار خریداران قرار گیرد.

چاپ کاتالوگ در اصفهان

قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ:

قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ فوری معمولا از محصولات مشابه آن ها گران تر است و به همین دلیل همیشه به تعداد مورد نیاز چاپ می شوند. معمولا وزن کاغذ آن ها بالای ۲۰۰ گرم می باشد و از کاغذ های کلفت در طراحی و چاپ آن ها که معمولا باعث ماندگاری بیشتر می شوند استفاده می شود. اندازه، سایز و تعداد برگ های آن نیز بسته به نیاز و سلیقه شزکت و یا نفرات سفارش دهنده تهیه می شود.

تا حالا شده وقت نداشته باشید برای چاپ؟ و دنبال یک مرکز چاپ فوری بگردید واسه کارهای چاپ خود؟ پبه لینک زیر مراجعه فرمائید.

چاپ کاتالوگ فوری

سایز کاتالوگ:

برای سایز های کاتالوگ معمولا از استاندارد های خاصی استفاده می شود. از استاندارد های مرسوم در چاپ کاتالوگ ها ابعاد A4 و A5 می باشند که هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی قابل چاپ هستند. معمولا کاتالوگ های مربع شکل دارای پرتی زیادی در چاپ می باشند ولی به دلیل زیبایی و قشنگ بودن کار از آن ها در سایز های ۲۱۰*۲۱۰ میلی متر بسیار زیاد استفاده می شود.

انواع مدل های کاتالوگ:

طراحی و چاپ کاتالوگ معمولا در سه نوع لت دار، منگنه ای و کاتالوگ های سیمی انجام می شود. نوع کاتالوگ های لت دار آن در سایز های بزرگ استفاده می شوند و در سایز های کوچک به ندرت قابل استفاده می باشد. طراحی و چاپ کاتالوگ های لت دار ها معمولا به صورت دو لت، سه لت و یا چهار لت ارایه می شوند. کاتالوگ ها به ندرت پیش می آید که در حالت منگنه ای تولید شوند و بیشتر به حالت سیمی تولید می شوند. حالت سیمی از حالت های دیگر پر طرفدار تر بوده و استفاده از آن نیز آسان تر است. البته قابل ذکر می باشد که حالت سیمی آن بسیار گران تر و هزینه بر تر از انواع دیگر کاتالوگ هاست.

کاتالوگ تبلیغاتی

 یک پیشنهاد ویژه برای شما! اگه دنبال تولید کننده و شرکت فروش هدایای تبلیغاتی در اصفهان میگردید که از نظر قیمت و کیفیت به خوب باشند به لینک فوق مراجعه فرمائید

انواع روکش های به کار رفته در طراحی و چاپ کاتالوگ:

معمولا برای طراحی و چاپ کاتالوگ در آن ها از روکش استفاده می شود. در کاربرد روکش برای کاتالوگ محدودیتی وجود ندارد ولی معمولا برای روکش های آن با توجه به سلیقه های افراد می توان از روکش سلفون براق سرد، روکش سلفون مات سرد، روکش سلفون براق حرارتی، روکش سلقون مات حرارتی، روکش یو وی مات و یا براق و انواع روکش های یو وی موضعی استفاده کرد. روکش ها معمولا بخش زیبایی و براقیت کاتالوگ ها را بر عهده دارند و هر چه روکش ها بهتر و زیبا تر باشند کاتالوگ ها نیز زیبایی خاصی خواهند داشت.

جنس کاغذ های کاتالوگ ها:

در چاپ و طراحی کاتالوگ ها معمولا از کاغذ های بسیار مرغوب از جنس کتان و پنبه استفاده می شود. از دیگر کاغذ های مورد استفاده در طراحی و چاپ کاتالوگ که طرفدار زیادی دارد، کاغذ گلاسه با گرماژ های متفاوت می باشد. کاغذ های گلاسه در وزن های مختلف از جمله ۸۰ تا ۳۰۰ گرم در بازار موجود می باشند که هر چه وزن آنها بالاتر رود، گرماژ آنها نیز بیشتر خواهد بود. سطح این نوع کاغذ های گلاسه براق و شفاف بوده و بعد از طراحی و چاپ کاتالوگ نیز بسیار مناسب و با کیفیت خواهد بود. از مرغوب ترین کاغذ های گلاسه موجود در بازار کاغذ های گلاسه کره ای می باشند.

این مورد بسیار منطقی است که در هنگام انجام هر هزینه ای یک کدام از گزینه های مطرح ارزان ارزش بودن آن کالا یا این که سرویس ها است. لطفا در صورتی‌که قصد چاپ کاتالوگ را در هر مرکزی دارید این مقاله را تا آخر بخوانید
کاتالوگ امروزه اگرچه کاربرد کمتری به نسبت گذشته داراست البته این مسائل نباید فراموش شود که با اعتنا به حالت اقتصادی کنونی اگر فارغ از داشتن اطلاعات کافی نسبت به چاپ آن مبادرت کنید مخارج آن جبران ناپذیر است.
ارزان بودن مدام به آن معنی نمی‌باشد که قیمت تمام شده کل چه ارزان باشد. ارزان بودن بدین معناست که بهای تمام شده یک جلد کاتالوگ چه مبلغی باشد.
احتمالاً می‌دانید که یک کدام از بندهای قرارداد های چاپی درصد ضایعات عادی و استاندارد آن است. یعنی درصورتی که شما 1000 جلد کاتالوگ توصیه دهید احتمالا 960 جلد کاتالوگ به شما تحویل شود و علت این مورد انجام کارها آزمایش و پیکربندی اول است که سبب می گردد تعدادی از کاتالوگ ها طی فرایند چاپ، سلفون، منگنه و . . . خراب شود .

نام محصول سایز تعداد قیمت
کاتالوگ تک برگ گلاسه 300 گرم روکش سلفون براق a4 1000 عدد 284500
کاتالوگ تک برگ گلاسه 300 گرم روکش سلفون مات a4 1000 عدد 274500
کاتالوگ تک برگ گلاسه 300 گرم روکش سلفون براق a5 1000 عدد 164500
کاتالوگ تک برگ گلاسه 300 گرم روکش سلفون مات a5 1000 عدد 174500


موضوعی که اینجا مطرح است این است که بعضی از سرویس ها ارزان قیمت در چاپ کاتالوگ موجب ارتقا تعداد ضایعات می گردد، برای مثال مدل سلفون، که می تواند چسبی ( سرد ) و یا این که حرارتی باشد. تفاوت قیمت این دونوع سلفون با یکدیگر حدود 35 درصد است البته سلفون حرارتی دارنده کیفیت بالاتری به نسبت سلفون چسبی هست. ضمن این‌که سلفون حرارتی احتمال خرابی دوچندان کمتری داراست، مثلاً چنانچه در سلفون چسبی درصورتی که 1000 جلد کاتالوگ حدود 70 عدد فساد داشته باشد در سلفون حرارتی این رقم به 10 تا 15 عدد میرسد.

چاپ و طراحی کاتالوگ

هم اکنون با یک معادله معمولی ریاضی می‌خواهیم بازبینی کنیم کدام یک در غایت ارزانتر خواهد بود.
فرض می‌کنیم 1000 جلد کاتالوگ داریم که تمامی پروسه چاپ آن سوای سلفون به ارزش هر جلد 5000 تومان تمام شده باشد
تفاوت بها سلفون چسبی و حرارتی در چنین کاتالوگی حدودا برای هر چلد 400 تومان است
به عنوان مثال 5000 + 2000 ( سلفون چسبی ) = 7000 قیمت هر جلد
7000 * 1000 = 7 . 000 . 000 تومان
شما در دسته اولیه هفت میلیون تومان هزینه نموده اید ولی در شرایطی‌که 930 عدد کاتالوگ اخذ کرده باشید بدین معناست که 490 هزار تومان ضرر و زیان نموده اید که هزینه ای در حدود هزینه سلفون حرارتی است
و 5000 + 2400 ( سلفون حرارتی ) = 7400 بها هر جلد .
این نمونه تنها برای یکی‌از سرویس ها بود . به دلیل آنکه همین فرمان در موردها دیگر مثل مدل دستگاه چاپ , مدل صحافی و . . تاثرگذار است .
قابل توضیح است که سفارش نقطه عطف مهر گرافیک این نمی باشد که هرقیمت بالایی کیفیت بالا است. ولی با داشتن علم فنی میتوانید شایسته ترین ها را بسیار ارزان بخرید.
مجتمع چاپ و صحافی مهر گرافیک با داشتن تمام تجهیزات حرفه ای اعم از دستگاه چاپ چهاررنگ به طور همزمان اسپید مستر، دستگاه سلفون کشی تمام اتومات حرارتی، دستگاه صحافی و منگنه خودکار، این قابلیت و امکان را مهیا نموده که سرویس ها چاپ کاتالوگ در کوتاهترین زمان ممکن و غایت کیفیت و ارزانترین قیمت ممکن امکانپذیر باشد.

 

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.