چاپ روی لباس

انواع مختلفی برای چاپ تصویر مورد نظرتان روی اجناسی که دلخواه شما است وجود دارد. در این بین، چاپ سابلیمیشن فرآیندی است که به وسیله آن می توانید به راحتی روی انواع مختلفی از وسایل از جمله لباس، چوب، بشقاب، کاشی، پارچه و سنگ این نوع چاپ را انجام دهید. این نوع چاپ بسیار راحت است چون با پرینت عکس مورد نظر خود می توانید به سادگی آن را روی وسیله مورد نظر بصورت نقش حک کنید. برای این کار عکس پرینت شده را روی وسیله بچسبانید و سپس آن را با دستگاه حرارت دهید در این صورت تصویر مورد دلخواه شما روی وسیله مد نظرتان چاپ می شود. داشتن وسایلی با طرح مورد نظر خودتان می تواند حس خوبی به دنبال داشته باشد و حتی از آن برای کارهای تبلیغاتی نیز می توان استفاده کرد.

چاپ سابلیمیشن چیست؟

چاپ سابلیمیشن که نام دیگر آن چاپ حرارتی است برای چاپ روی اشیا بهترین روش است. این چاپ از طریق تصعید مواد کار خود را انجام می دهد و جوهر را از کاغذ مخصوص به وسیله مورد نظر شما منتقل می کند. طرحی که با این روش چاپ می کنید دارای کیفیت بالایی است و قابل شستشو نیز می باشد، چون طرح چاپ شده با شستشو پاک نخواهد شد. هزینه چاپ سابلیمیشن پایین است و در مدت زمانی کوتاه سفارش شما آماده خواهد شد، حتی تعداد یک مورد از آن نیز قابل سفارش است. چاپ سابلیمیشن برای تبلیغات، استفاده های شخصی و تزیینی و همچنین در صنعت های مختلف بسیار پرکاربرد است. کیفیت بالا و قیمت مناسب این نوع چاپ باعث شده است که استقبال زیادی از آن شود.

چاپ سابلیمیشن روی چه اجناسی امکان پذیر است؟

چاپ سابلیمیشن را می توان روی پازل، تیشرت، MDF، قاب موبایل، ساعت، قاب عکس، کیف پول، سنگ، جا کلیدی، لوازم التحریر، ماوس پد، بشقاب، کاشی، کلاه، لیوان و لباس انجام داد. بشقاب و لیوانی که به این روش روی آن ها چاپ صورت گرفته باشد در ماشین ظرفشویی نیز قابل شستشو خواهند بود. پرس های حرارتی در چاپ سابلیمیشن دو نوع مدور، تخت و چند کاره هستند. پرس مدور روی اجناسی مثل ماگ، گلدان و لیوان قابلیت چاپ دارد. پرس حرارتی نوع تخت روی اجناس تخت مثل پازل و کاشی قابل استفاده است. کیفیت کار بالا، ماندگاری بالا، هزینه تمام شده پایین، امکان چاپ روی محصولات متنوع و امکان چاپ تک و تیراژ می باشد.

چاپ سابلیمیشن روی لباس

برای چاپ سابلیمیشن روی لباس، ابتدا تصویر مورد نظر را با استفاده از یک پرینتر رنگی و جوهر Sublimation روی کاغذ مخصوص چاپ می کنیم. این تصویر را روی لباس مورد نظر می گذاریم و با استفاده از حرارت و گرما تصویر را به لباس منتقل می کنیم. اگر پوشش مخصوصی روی لباس قرار دهیم مانع پاک شدن تصویر چاپ شده خواهد شد. امکان سفارش در تعداد پایین در این روش وجود دارد و هزینه آن نیز پایین است که این ها از مزیت های چاپ سابلیمیشن است. با چاپ سابلیمیشن امکان چاپ روی انواع پارچه، پنبه (کتان)، پلی استر و پارچه های ترکیبی را خواهید داشت.

نحوه کار در چاپ سابلیمیشن

وسایلی که در چاپ سابلیمیشن مورد نیاز است کاغذ مخصوص ( کاغذ ترانسفر یا کاغذ رول سابلیمیشن ) دستگاه پرس حرارتی در اندازه و مدل های متنوع، پرینتر جوهر افشان اختصاصی، مواد خام سابلیمیشن ( از مهم ترین و ضروری ترین مواد لازم ) و چسب نسوز است. با داشتن این وسایل می توانید چاپی با کیفیت عالی روی هر سطحی که مد نظرتان است داشته باشید. به طور مثال برای چاپ روی لیوان بعد از پرینت عکس روی کاغذ مخصوص آن را با استفاده از چسب نسوز روی لیوان می چسبانیم. سپس لیوان را درون قالب قرار داده و بعد از گذشت تنها چند دقیقه طرح مورد نظر روی لیوان چاپ خواهد شد. جوهری که در چاپ سابلیمیشن استفاده می شود در دمای 180 درجه از حالت جامد به گاز تبدیل می شود و به این صورت تصویر از روی کاغذ مخصوص به لیوان و یا هر جسمی که مد نظر شما است منتقل خواهد شد.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.