چاپ تراکت

چاپ تراکت در انواع مختلفی به انجام می‌رسد. یکی از انواع متداول، تراکت‌های تبلیغاتی می‌باشند که امروزه نیز بسیار موردتوجه افراد مختلف در سازمان و شرکت‌ها قرار گرفته‌اند. در طراحی تراکت و چاپ آن به محتوا، تصاویر و همچنین ابعاد آن بسیار توجه نمایید تا نتیجه حاصله در تبلیغات شما تأثیرگذار باشد.

چاپ تراکت تبلیغاتی

یکی از مرسوم‌ترین و به‌صرفه‌ترین روش‌های تبلیغاتی برای جذب بیشتر مشتری و خریدار، چاپ تراکت می‌باشد. این نوع ابزارها امروزه از رایج‌ترین روش‌های تبلیغاتی به شمار می‌روند که از طرفداران بسیاری نیز برخوردار هستند. برای انتقال پیام‌های ساده با یک برگه تا نخورده می‌توان از این نوع تراکت‌ها استفاده نمود. برای کاهش میزان هزینه، اغلب چاپ تراکت‌ها بر روی برگه‌هایی با ابعاد هشت و نیم در یازده اینچ به انجام می‌رسد.

چاپ تراکت فوری

یادآور شویم که در چاپ این‌گونه از ابزارهای تبلیغاتی ابعاد ثابتی برای تراکت‌ها در نظر گرفته نمی‌شود و مورد گفته‌شده اغلب استانداردترین نوع ابعاد برای کاهش هزینه‌ها می‌باشد. برای زیباتر بودن نتیجه کار تبلیغات، اغلب بر روی یک سمت از این برگه‌ها تبلیغات چاپ و نشر می‌شوند و در برخی موارد نیز دیده‌شده است که از دو سمت تراکت نیز برای تبلیغات استفاده ‌شده است. در چاپ این نوع تراکت‌ها اغلب موارد مهمی مدنظر قرار داده میشود، به‌عنوان‌مثال جنس، ابعاد قلم و نوع فونت، رنگ و دیگر موارد. در ادامه این مطلب اطلاعات جامع‌تری را در رابطه با چاپ انواع این تراکت‌ها در اختیارتان قرار می‌دهیم.

چاپ تراکت تبلیغاتی

عوامل مهم در چاپ تراکت تبلیغاتی

چاپ تراکت تبلیغاتی برای هدف‌های مختلفی به انجام می‌رسد. با توجه به این‌که هدف برای چاپ این دسته از تراکت‌ها چیست، عوامل مهمی نیز می‌توانند در نحوه چاپ و تولید آن‌ها تأثیرگذار باشند. تعداد تیراژ یکی از مواردی است که در این چاپ تبلیغاتی تأثیرگذار است. تعداد کم و یا بالای تراکت‌ها در مدت‌زمان چاپ آن‌ها تأثیرگذار خواهد بود. رنگی و یا سیاه‌وسفید بودن نیز در چاپ انواع تراکت تبلیغاتی تأثیرگذار می‌باشد.

مدت‌زمان موردنیاز که از سمت سفارش‌دهنده تعیین می‌شود نیز یکی از این عوامل خواهد بود. به‌عنوان‌مثال برخی از سازمان و شرکت‌ها چاپ تراکت فوری را در میان انواع چاپ انتخاب می‌کنند، بنابراین می‌تواند در نوع چاپ تأثیرگذار باشد. تمامی موارد گفته‌شده می‌تواند در هزینه چاپ این دسته از تراکت‌ها موثر باشد که در ادامه توضیحات مفصل‌تری را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد، پس توصیه می‌کنیم تا انتها همراه ما باشید.

چاپ تراکت ارزان

اهداف چاپ تراکت تبلیغاتی

در مبحث قبلی در رابطه با عوامل مهم مرتبط با انواع چاپ تراکت‌های تبلیغاتی پرداختیم در این بخش به هدف‌های چاپ آن‌ها می‌پردازیم و بررسی خواهیم نمود که چرا شرکت و سازمان‌های مختلف به چاپ این نوع تراکت‌ها می‌پردازند و دلایل آن‌ها برای این امر چیست؟ اجرای مراسم در مکان‌های مختلف نیازمند تبلیغات مناسب است. به‌عنوان‌مثال گردهمایی و برگزاری انواع کنسرت‌های موسیقی نیازمند تبلیغات و اطلاع‌رسانی خواهد بود که چاپ انواع تراکت تبلیغاتی می‌تواند بهترین گزینه محسوب شود.

تبلیغات و بازاریابی برای فروش کالاهای تولیدشده مختلف که در مراکز مختلف اعم از فروشگاه‌ها، شرکت‌ها و دیگر مراکز خرید ارائه می‌شوند نیازمند تبلیغات می‌باشند که تراکت بهترین گزینه محسوب می‌شود. در روزهای تبلیغات انتخاباتی برای کاندیدهای مختلف می‌توان از این برگه‌ها برای اطلاع‌رسانی استفاده نمود. یکی از مهم‌ترین اهداف چاپ تراکت‌های تبلیغاتی برای جذب نیرو یا استخدام برای اکثر سازمان ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی می‌باشد. در کنار موارد گفته‌شده گزینه‌های دیگری نیز به‌عنوان هدف چاپ انواع تراکت وجود دارد.

چاپ تراکت در اصفهان

چاپ تراکت تبلیغاتی در سایزهای مختلف

در چاپ تراکت تبلیغاتی توجه بسیاری به‌اندازه و سایز آن‌ها می‌شود. با توجه به اینکه هدف شما از چاپ این دسته از برگه‌های تبلیغاتی چیست و چه میزان هزینه برای چاپ آن‌ها مدنظر قرار داده‌اید می‌توان به این نکته مهم اشاره کرد که تراکت‌ها با توجه به سایزهای مختلف طراحی و به چاپ می‌رسند؛ اما سایزهای A4, A5, A6 و DL نمونه‌های از سایز تراکت‌ها می‌باشند که هریک با توجه به درخواست مشتری در زمان چاپ مدنظر قرار می‌گیرند.

 اندازه و ابعاد یک سربرگ را می‌توان به سایز A4 نسبت داد و همچنین نصف ابعاد سربرگ را به A5. ابعاد کارت‌پستال برای A6 و همچنین اندازه‌های کارت‌های تبریک برای ابعاد DL مناسب‌تر خواهد بود. این‌که کدام‌یک از ابعاد ذکرشده مناسب‌تر خواهند بود به نوع تراکت و چاپ آن بستگی دارد.

سفارش آنلاین تراکت تبلیغاتی

اهمیت محتوا در چاپ تراکت

در چاپ تراکت تحریر و یا تبلیغاتی می‌بایست به محتوای آن اهمیت بسیاری داده شود. این نکته مهم را فراموش نکنید که توجه بیش از اندازه به رنگ و همچنین تصاویر جای گرفته‌ در این نوع از تراکت‌ها شاید در جلب‌توجه و نظر افراد مختلف تأثیرگذار باشد، اما در مرحله بعدی محتوای داخل آن است که می‌تواند در نوع تبلیغات و جذب مشتری تأثیرگذار بوده و یا کاملاً بی‌نتیجه باشد.

بنابراین سعی کنید از محتوایی جذاب و منحصربه‌فرد در زمان چاپ انواع تراکت استفاده کنید و از این امر به‌راحتی عبور نکنید. در زمان تنظیم محتوای تراکت خود به اهداف تبلیغات خود توجه نموده و با توجه به این‌که مخاطبان شما چه کسانی هستند به چاپ این نوع از تراکت‌ها اقدام کنید. استفاده از عنوان مناسب در ابتدای هر تراکت در کنار دیگر برگ خریدها از جمله رنگ و تصاویر می‌تواند تبلیغات نتیجه بخشی را برای شما به ارمغان بیاورد.

چاپ تراکت گلاسه

استفاده از تصاویر مناسب در چاپ تراکت

یکی از عناصر مهم در چاپ تراکت‌های مختلف استفاده از انواع تصاویر با ابعاد و سایزهای مناسب می‌باشد. برای اینکه بتوانید توجه بسیاری از افراد را به‌سوی تبلیغات خود جلب کنید می‌بایست از تصاویر مناسب استفاده نمایید. به کار بردن هر نوع تصویری بدون در نظر گرفتن کیفیت و موضوع آن می‌تواند تبلیغات شما را بی‌نتیجه نماید. استفاده از تصاویری که در آن‌ها متن‌های جذاب و خاص به‌کاربرده شده است بسیار امر مهمی در زمان چاپ انواع تراکت محسوب می‌شود.

در زمان چاپ، رنگ‌های شاد و مفرح را نیز فراموش نکنید، البته اگر تراکت شما از نوع رنگی انتخاب می شود نه سیاه‌وسفید. بنابراین فراموش نکنید که در زمان انتخاب تصاویر دقت کافی و لازم از مهم‌ترین مواردی است که می‌بایست به آن توجه نمایید. به‌صورت کلی تراکتی را به چاپ برسانید که از هر نظر با تراکت دیگر رقبا متفاوت بوده و بتواند نظر بسیاری از افراد را به خود جلب نماید.

چاپ تراکت فوری ارزان

درج اطلاعات مفید در زمان چاپ تراکت

تراکت‌ها برای انتقال محتوا میان افراد طراحی و به چاپ می‌رسند، بنابراین اطلاعاتی که در آن‌ها درج می‌شود از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقعی افرادی از تراکت‌ها استقبال می‌کنند که اطلاعات مفید و سودمندی را برای آن‌ها به ارمغان بیاورد. بیهوده نوشتن و چاپ کردن تراکت نتیجه مناسبی برای تبلیغات شما نخواهد داشت و شما تنها وقت خود را هدر داده‌اید. از اضافه گویی و اغراق بیش‌ازحد خودداری نموده و تا می‌توانید مطالب مفید و مناسب را که پاسخگوی نیاز مشتریان است در زمان چاپ تراکت در آن جای دهید. خلاصه گویی را رعایت کنید.

قیمت تراکت فوری

چاپ تراکت ارزان

در زمان چاپ تراکت تبلیغاتی و یا هر نوع دیگر به هزینه آن توجه کنید. اگر توانایی چاپ تراکت‌های گران‌قیمت را ندارید می‌توانید از گزینه چاپ ارزان آن استفاده کنید. این نوع تراکت‌ها به‌سرعت آماده می‌شوند و به دلیل استفاده از یک رنگ در آن‌ها از هزینه به‌مراتب کمتری از سایرتراکت‌ها برخوردار می‌باشند.

 تحویل این تراکت‌ها یک‌روزه خواهد بود و این امر می‌تواند تبلیغات شما را جلو بیندازد. رنگ‌های قرمز و یا مشکی از گزینه‌هایی است که می‌توانید در زمان چاپ تراکت خود یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید. برای چاپ انواع تراکت‌های مختلف می‌توانید به ما مراجعه نموده و مراحل آن را به ثبت برسانید.

طراحی تراکت تک رنگ

چاپ تراکت به‌صورت دیجیتالی

اگر تعداد تیراژهای تراکت تبلیغاتی شما محدود بوده و پایین است می‌توانید از روش چاپ تراکت دیجیتالی استفاده کنید. این مورد نیز به‌ صورت فوری و بیست‌ و چهارساعته انجام خواهد شد، بنابراین جای نگرانی برای تحویل این تراکت‌ها وجود نخواهد داشت.

نوع و جنس کاغذ و میزان گرماژ آن در این نوع از چاپ بسیار مهم است، چراکه اغلب برای چاپ انواع تراکت تحریر و گلاسه از این روش استفاده می‌شود. اگر به دنبال تراکت‌های با کیفیت و تناژ رنگی مناسب هستید ما به شما این روش را پیشنهاد می‌کنیم چراکه می‌توانید تراکت گلاسه و تحریر خود را به‌صورت یک‌روزه و با کیفیت بالا دریافت نمایید.

تراکت فوری ارزان

نکات مهم در رابطه با سایز در زمان چاپ تراکت

در چاپ تراکت می‌بایست به ابعاد آن توجه نمایید. به‌عنوان‌مثال اگر تمایل دارید از سایز A5 برای تراکت‌های خود استفاده کنید فراموش نکنید که می‌توانید از جنس گلاسه با کیفیت بالا برای این تراکت‌ها استفاده نمایید. در مورد دیگر تراکت‌های A4 و A6 نیز همین‌طور است.

هیچ محدودیتی در تعداد تیراژ و همچنین رنگ‌های به‌کاررفته در آن‌ها وجود نداشته و با خیال راحت می‌توانید تراکت‌های خود را سفارش داده و مراحل چاپ آن‌ها را نهایی کنید. در رابطه با هزینه و قیمت این دسته از تراکت‌ها نیز به این نکته اشاره‌کنیم که قیمت مناسب و به‌صرفه‌ای برای آن در نظر گرفته‌شده است تا رفاه حال متقاضی و سفارش‌دهنده نیز مدنظر قرار داده شود.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.