فروش دستگاه و ملزومات چاپ طلاکوب

فروش دستگاه و ملزومات چاپ طلاکوب

چاپ طلاکوب که به وسیله دستگاه طلاکوب انجام می‌شود، درواقع چاپی است که بیشتر بر روی پایان نامه‌های دانشجویی، کیف‌های پول و مدارک ماشین، تقویم‌ و سررسید و جلد عابر بانک‌ها دیده‌اید. چاپ طلاکوب که در بازار به آن چاپ داغی نیز گفته می‌شود معمولاً به شیوه لترپرس انجام می‌گیرد؛ و یکی از چاپ‌هایی است که بخصوص در امر تبلیغات بسیار کاربرد دارد. در ادامه به این نوع چاپ و مواد لازم برای چاپ طلاکوب خواهیم پرداخت.

دستگاه طلاکوب و انواع آن

برای اینکه چاپ طلاکوب را انجام دهید نیاز به دستگاه طلاکوب خواهید داشت. دستگاه طلاکوب در دو نوع دستگاه طلاکوب نیمه اتومات و دستگاه طلاکوب دستی در بازار موجود است؛ که گرچه هدف هر دو دستگاه یک موضوع است ولی روش کار هرکدام با دیگری مقداری تفاوت دارد؛ و چاپ با دستگاه طلاکوب نیمه اتوماتیک نسبت به دستی ساده‌تر و سریع‌تر است. درواقع دستگاه دستی شیوه قدیمی چاپ طلاکوب بوده و امروزه با پیشرفت تکنولوژی و نیاز به سرعت و دقت بیشتر در چاپ، دستگاه‌های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک جایگزین دستگاه‌های دستی شده‌اند. برای خرید دستگاه طلاکوب بهتر است با مشاورین خوبی هم‌فکری داشته باشید. شرکت ما در زمینه فروش دستگاه طلاکوب سال‌ها سابقه فعالیت داشته و همواره سعی داشته‌ایم بهترین دستگاه‌های موجود در سطح بازار را در اختیار سفارش دهندگان خود قرار دهیم.

چاپ طلاکوب چگونه انجام می‌شود؟

چاپ طلاکوب به‌طور معمول به دو شیوه طلاکوبی سرد و طلاکوبی گرم انجام می‌شود. در چاپ طلاکوب سرد شیوه کار به این شکل است که کلیشه طرح داده شده مشخص می‌شود، در ادامه این کلیشه بر روی کار قرار گرفته و چسب کاری انجام می‌گیرد. چسب باید آن مناطقی را که قصد طلاکوبی داریم آغشته کند. پس از آن ورق طلا ر ا با استفاده از دستگاه بر روی کار پرس می‌کنند؛ که در نتیجه این کار قسمت‌هایی که دارای چسب هستند ورقه طلا را جذب کرده و طرح بر روی کار شکل می‌گیرد.

در نوع طلاکوبی گرم که معمولاً در یک دستگاه نیمه اتوماتیک از همین سیستم استفاده می‌شود طلاکوبی با استفاده از فشار بالا و حرارت زیاد انجام می‌شود. در این شیوه ورقه طلا از قسمت رویی فیلم پلی استری جدا شده و به شکل کلیشه بر روی کار می‌نشیند.

کلیشه دستگاه

همان طور که اشاره شد چاپ طلاکوب با دستگاه نیمه اتومات با استفاده از فشار بالا و حرارت انجام می‌شود. برای اعمال فشار در سطوح مورد نظر از کلیشه استفاده می‌شود. در واقع برای چاپ در ابتدا شما نیاز به یک کلیشه دارید؛ که از این کلیشه می‌شود برای تعداد زیادی کار مشابه استفاده کرد. در ساخت کلیشه طلاکوب نیاز است برخی نکات رعایت شود.

به عنوان مثال متنی که قصد چاپ آن را دارید نباید دارای فونت ریز باشد؛ زیرا در چاپ طلاکوب با فونت ریز ممکن است قسمت طلاکوبی شده بریزد و طرح را از ریخت بیندازد. برای تهیه کلیشه دستگاه طلاکوب می‌توانید از شرکت‌های عرضه دستگاه طلاکوب آن‌ها را تهیه کنید. شرکت تولیدی ما در زمینه ساخت کلیشه دستگاه نیز فعالیت داشته و همواره سعی دارد بهترین محصولات ممکن را در اختیار سفارش دهنده‌ها قرار دهد.

نوار طلاکوب

در چاپ طلاکوب به جای رنگ و جوهر از نوار طلاکوب که بر روی فیلم پلی استری است استفاده می‌شود. این نوارها به صورت رول بوده و قابل تهیه کردن می‌باشند. اگر به دنبال راهی ارزان و سریع برای خرید نوار برای دستگاه خود هستید به ما اعتماد کنید. بهترین کیفیت با نازل‌ترین قیمت به شما ارئه خواهد شد.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.