چاپ سيلك

چاپ سیلک یکی از چاپ های قدیمی است که امروز با پیشرفت علم و تکنولوژی و اتوماتیک و نیمه اتوماتیک شدن دستگاه چاپ سیلک در صنعت چاپ و تبلیغات کاربردهای بسیاری دارد.

چاپ سیلک برای چاپ روی پلاستیک، چاپ تقویم دیواری، چاپ روی لباس، چاپ تقویم حصیری چینی و چاپ ساک دستی کار برد دارد.
در زمان های قدیم چاپ سیلک بصورت دستی انجام می گرفت البته امروزه هم از چاپ سیلک دستی نیز استفاده می شود. چاپ سیلک چاپی است که بوسیله شابلون بروی محصول چاپ می شود که دارای چندین مرحله می باشد:

 

مراحل آماده شدن شابلون چاپ سیلک

1. پیرینت طرح مورد نظر روی کاغذ کالک

2. کشیدن لاک حساس روی شابلون

3. خشک شدن لاک روی توری

4.چسباندن طرح مورد نظر روی شابلون

5. قرار دادن شابلون روی میز نور به اندازه لازم

6. شستن شابلون و ظاهر کردن طرح مورد نیاز

7. خشک کردن شابلون و آماده سازه میز کار برای چاپ

شابلون چاپ سیلک چیست؟

شابلون از یک قاب چوبی و یک توری تشکیل شده است که بوسیله لاک مخصوص و میز نور ظاهر میشود.  مجتمع چاپ تبلیغات مهر گرافیک مجهز به دستگاهای دستی و نیمه اتوماتیک چاپ سیلک در اصفهان می باشد.

تاریخچه چاپ سیلک چیست؟

چاپ سیلک یکی از قدیمی ترین انواع و روش های چاپ است.
قدمت این روش چاپ چند هزار سال است و طبق گفته منابع گوناگون از جمله ویکی پدیا، ابداع آن توسط ژاپنی ها بوده و در این کشور چاپ سیلک اختراع شده است.

استفاده صنعتی از چاپ سیلک به نزدیک 70 سال پیش باز میگردد. در این روش طرح، حروف یا شکل دلخواه توسط سوراخ های بسیار ریز بر روی توری شبیه سازی میشوند و سپس این توری سوراخ شده که میتواند از جنس پارچه نیز باشد را، در قابی ثابت کرده و سپس با استفاده از مرکب یا اسپری و رنگ، طرح را بر روی جسم دلخواه میکشند.

خود این چاپ انواع دیگری مانند چاپ سیلک اسکرین، چلپ ترام، چاپ پلاستی زوم و ... نیز دارد.

دلیل محبوبیت بالای چاپ سیلک، آزادی عمل در استفاده از نوع و رنگ است. به طور مثال شما میتوانید پس از آماده شدن قالب یا توری، به هر رنگ دلخواه و برروی اغلب اجسام به نقاشی بپردازید.

حتی شما میتوانید در صورت نیاز به سفارش چاپ سیلک چند رنگ روی چینی، سرامیک، پارچه و... روی بیاورید که مطمئنا این روش دارای زیبایی بسیار زیادی برای شما و مخاطبان کسب و کار شما دارد.

مزایای چاپ سیلک

یکی از مهم ترین مزایای چاپ سیلک، قیمت به صرفه آن است. بر خلاف دیگر چاپ های صنعتی که نیاز به دستگاه های بسیار گران قیمت دارند، چاپ سیلک برای استفاده شدن نیاز به دستگاه خاصی برای تولید طرح ندارد و با دستگاه های کوچک صنعتی قابل طراحی هستند. همین موضوع باعث کاهش قیمت نسبت به چاپ های دیگر می شود.

علاوه بر قیمت مناسب، نبود محدودیت در چاپ سیلک را میتوان از دیگر مزیت های این نوع چاپ دانست.
همینطور مزیت دیگر این چاپ، شفافیت و زیبایی است. بر خلاف دیگر انواع چاپ، رنگ در این نوع چاپ به صورت مستقیم به سطح مورد نظر شما پاشیده میشود که باعث شفافیت بالای آن میشود.

جهت ارتباط با مجتمع مهرگارفیک برای مشاوره و سفارش چاپ سیلک با شماره های زیر تماس حاصل کنید:

دفتر مرکزی:  02128427072
همراه: 09136913531
ارتباط در تلگرام: 09031843531
پیامک: 30002644454647
ایمیل: info{@}mehrgraphic.ir 
کانال تلگرام: mehrgraphic_ir@