موشن گرافیگ

موشن گرافیک تکنیکی هنری است که میتوان گفت ترکیبی از همه هنرهای تخصصی شامل انیمیشن، گرافیک، ویدئو و حتی برنامه نویسی است.
 
تکنیک موشن گرافیک به:

  • سازمانها
  • شرکت ها
  • دولت ها
  • صاحبان تجارت
  • تولید کنندگان
  • برنامه سازان

و بسیاری از افراد دیگر کمک می کند تا بتوانند اهداف، تفکرات، ایده ها، برنامه ها، محصولات، فیلم ها و حتی آموزش های خود رادر کوتاهترین زمان ممکن به مخاطب برسانند.

همه ما بسیاری از موشن گرافیک ها را در تیتراژ فیلم ها، تبلیغات و آگهی های تلویزیونی، معرفی برنامه های تلویزیونی، هویت بصری یک برنامه یا شبکه تلویزیونی، اینفوگرافیک های مختلف و برای بسیاری از شغل ها و بیزنس ها دیده ایم. 

از سالهای اخیر کاربرد موشن گرافیک در ایران و جهان بطور فزاینده ای رو به افزایش است و روز به روز نیاز به متخصصین این صنعت بیشتر می شود.
از این رو می توان گفت که در سالهای آینده موشن گرافیک یکی از تخصص هایی خواهد بود که جایگزین بخش بسیار بزرگی از طراحی گرافیک چاپی خواهد شد. به همین دلیل یادگیری این تخصص می تواند آینده کاری خوبی را رقم بزند و بطور کلی می توان برای افرادی که به این تخصص اشراف دارند، آینده کاری بسیار خوبی را پیش بینی کرد

 
ویدیو بالا نمونه ای تولید موشن گرافیک توسط متخصصان مهرگرافیک است که برای آشنایی مخاطبان این مجموعه با خدمات ارائه شده، در زمان کوتاه ساخته شده. شما نیز میتوانید زمان تولید موشن گرافی خود را نسبت به اهداف کسب و کار و نیاز خود انتخاب کنید و بهتریم بهره را داشته باشید.

طراحی و اجرای موشن گرافیک

موشن گرافیک یا علم تلفیق حرکت و صوت در رسانه های امروزی است و به جائی رسیده که امروزه با برخورداری از حرکت تصاویر ثابت نقشه بیتی و برداری و افکت صدا به آن ها می توان آثار بدیعی را خلق کرد که بی نظیرند و در نهایت منجر به تولید تبلیغات کوتاه تلویزیونی و اینترنتی می شوند.

در گرافیک متحرک ابتدا باید یک طرح گرافیکی کامل را بصورت پایا در نرم افزارهای طراحی مانند Photoshop در لایه های مجزا طراحی کرده و سپس آنها را با همان پسوند یا فرمت اصلی خودشان Psd ذخیره کرده و سپس آنرا مستقیما وارد نرم افزارهائی چون After Effects یا Apple Motion کردتا بتوانیم انها را در TimeLine خروجی نهائی انیمیشن Render کنیم.

در حالی که موشن گرافیک باید ویژگی روایتگری داشته باشد یعنی اینکه ممکن هست الزاما شما داستانی را نداشته باشید اما در نهایت یک پیامی توسط گرافیک ها وحرکت های مختلف به بیننده انتقال میدهید.
البته برخی نوشته ها و منابع مرز بین موشن گرافیک و انیمیشن رو مبهم ذکر کردند و از کلمه Blury برای آن استفاده کرده اند و شاید بتوان گفت شباهت های بسیار زیادی هم به هم دارند.

مجتمع مهرگرافیک با توجه به همکاری با متخصصان گرافیست و تولید کننده انیمیشن و موشن گرافیک، به خوبی میتواند پاسخگوی نیاز شما در زمینه سفارش موشن گرافیک باشد.

برای اطلاع از قیمت ها و ارتباط با ما جهت سفارش موشن گرافیک؛ با شماره های زیر ارتباط برقرار کنید:

شماره شرکت طراحی موشن گرافیک