بروشور

بروشور چیست؟

بروشور محصولی است که توضیحات جامع و کامل درباره یک محصول یا یک شرکت یا مجموعه می دهد. بروشور همچون دیگر انواع موارد تبلیغاتی، به یک مفهوم و محتوا نیاز دارد که به هم پیوند بخورند. بروشور براساس نوع طرح می تواند ساده تک رنگ، سه لتی ساده باشد که بر روی یک قسمت کاغذ سفید چاپ شده است تا طرح های چهار یا پنج رنگ پیشرفته که بر کاغذهای گلاسه یا گران قیمت چاپ می شوند. شکل اندازه بروشور بسیار متفاوت است. رایج ترین بروشورها معمولاً سه لتی و با ابعاد 27×21 سانتیمتر است و یا چهار لتی 35×21 سانتی متر. برخی از بروشور ها از قطع بولتن یعنی یک لتی 42×27 سانتیمتر استفاده می شود زیرا باید اطلاعات را بیش از اطلاعاتی که در قطع استاندارد جای می گیرد، در خود جای دهد.

شیوه های تا زدن بروشور بخشی از فرآیند طراحی بروشور است. حاشیه ها و لته ها باید به نحوی سامان یابند که وقتی تا می خورد، طرح کلی و اندازه ها هم چنان حفظ شود. در بروشورهای سه لتی، باید سه ستون با فاصله ستون هایی به اندازه یک سانتی متر یا دو برابر پهنایی حاشیه باشد. ضروری است که پیش از شروع طراحی، یک ماکت ساده از بروشور تهیه کنیم چرا که بدین ترتیب میزان اطلاعاتی که باید در هر لت جای گیرد مشخص می شود.

بروشورهای لتی دیگر احتیاج به صحافی ندارند و فقط با زدن خط تای لت ها بر روی یکدیگر قرار می گیرند. طراحی زیبا و منحصر به فرد بروشور می تواند خیلی در جذب مشتری و تبلیغ و توضیح مفید به ما کمک کند از جمله خدمات مجتمع چاپ و تبلیغات مهرگرافیک طراحی و چاپ بروشور می باشد این مجتمع به کمک طراحان زبردست و باسابقه خود آمادی طراحی و چاپ بروشورهای زیبا برای شما سروران گرامی می باشد.

سفارش طراحی بروشور

جهت سفارش طراحی و چاپ بروشور میتوانید ضمن تماس با مجتمع مهرگرافیک از منوی سفارش آنلاین نیز جهت ثبت سفارش استفاده کنید