تراکت تبلیغاتی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گسترده شدن فضای کسب و کار تبلیغات، نقش عمده‌ای در جذب مشتری دارد. چاپ تراکت فوری ارزان‌ترین راه و در دسترس ترین روش برای تبلیغ محصولات و یا رویدادهای خاص است.  تراکت تبلیغاتی چاپ شده بر روی یک برگه کاغذ است که هدف آن انتقال پیامی گویا و ساده به مخاطب است. و از این جهت که مردم اغلب کمتر حوصله خواندن یا دیدن تبلیغات تلویزیونی و مجازی رایج را دارند پخش تراکت همچنان پس از گذشت سال‌ها یکی از بهترین روش‌های تبلیغاتی به حساب می‌آید.

تراکت چیست؟ چه کاربردی دارد؟

‌تراکت معمولاً برگه‌ای چاپ شده و تا نشده است که برای اینکه نظر مردم را به رویدادی خاص یا محصولی خاص جلب کند تولید و توزیع می‌شود. اندازه  برگه چاپی تراکت معمولاً در ابعاد 20 در 14.5 سانتی‌متر است که البته قانون خاصی در این مورد وجود ندارد و این سایز با توجه به نظر مشتری قابل تغییر است. چاپ تراکت فوری نسبت به دیگر تبلیغات محیطی بسیار کم هزینه‌تر بوده و به خاطر توزیع گسترده آن در بین اقشار متفاوت جامعه کاربردی‌تر نیز هست. پس اگر می‌خواهید محصولی را معرفی کنید و یا مورد خاصی را تبلیغ کنید چاپ تراکت فوری می‌تواند یکی از در دسترس ترین روش های پیش روی شما باشد.

تراکت‌ها حاوی مطالب ساده و گویا هستند و هدف آن‌ها در مرحله اول جلب نظر مخاطبین است. البته به همین منظور یک تراکت خوب باید حاوی مطالب مفیدی نیز باشد. تراکت معمولاً بر روی کاغذهای سبک و یک رو چاپ می‌شود. ولی محدودیتی هم ندارد و می‌توان آن را به صورت دو رو یا با کاغذهای مرغوب‌تر نیز چاپ کرد. شبکه توزیع نیز بسیار گسترده است. پخش کردن بین مردم، پخش کردن در ادارات و مراکز سطح شهر، ارسال با پاکت نامه به مقاصد مشخص، توزیع درب خانه‌ها و ... تنها بخشی از راه‌های توزیع تراکت است.

کاربردهای چاپ تراکت

از چاپ تراکت فوری معمولاً برای تبلیغ مراکزی مثل رستوران‌ها، فست فودها، آرایش‌گاه‌ها و کسب و کارهای جدید استفاده می‌شود. از دیگر کاربردهای چاپ تراکت فوری می‌توان به اطلاع رسانی در دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌ها اشاره کرد. همچنین برای تبلیغات کنسرت‌ها، تورهای مسافرتی نیز می‌شود از چاپ تراکت فوری استفاده کرد. از مزایای استفاده از تراکت، امکان تبلیغ برای طیف بزرگی از مردم، شبکه توزیع گسترده، کم هزینه بودن است.

طراحی و چاپ تراکت فوری

طراحی تراکت می‌تواند شامل متن و تصویر باشد و با اینکه فضای موجود کم است باید تصویر و متن‌ها طوری در آن قرار داده شوند که علاوه بر انتقال مفهوم، زیبایی طرح نیز از بین نرود. محتوای یک تراکت می‌تواند شامل معرفی یک یا چند محصول یا شرکت باشد. یا حتی هدف، اطلاع‌رسانی در مورد یک رویداد باشد. چاپ تراکت فوری از تبلیغات باصرفه بوده و به‌خصوص برای تبلیغات کسب و کارهای کوچک و تازه‌کار بسیار مفید است. چاپ تراکت فوری در تیراژهای پایین را با دستگاه‌های دیجیتال معمول انجام می دهند. ولی اگر نیاز به تیراژهای بالاتری باشد باید از چاپ افست استفاده کرد.

چاپ تراکت فوری معمولاً بر روی کاغذهای گلاسه 135 گرمی و به‌صورت یک رو انجام می‌گیرد. رنگ تراکت می‌تواند سیاه سفید، تک رنگ و یا چهار رنگ باشد. که البته تنوع رنگ می‌تواند باعث به چشم آمدن بیشتر طرح و در نتیجه تبلیغات بهتری شود. در نظر داشته باشید که هدف از چاپ تراکت فوری جلب توجه مردم است.

چاپ تراکت فوری چیست و چه فرقی با چاپ عادی دارد؟

در چاپ تراکت فوری از دستگاه ریسوگراف استفاده می‌شود. استفاده از ریسوگراف سرعت چاپ را تا 5000 برگ در ساعت بالا می‌برد. ولی مشکلی که ایجاد می‌کند این است که کیفیت کار چاپ شده نسبت به کارهای افست کمی پایین خواهد بود. که خب در چاپ تراکت فوری این امر عادی به نظر می‌رسد و وقتی هدف تنها تبلیغات محیطی محصول باشد معقولانه است امااین مجموعه این افتخار را دارد که تراکت های تبلیغاتی شمارا با چاپ افست در 6 ساعت به شما تحویل دهد.

چاپ تراکت فوری معمولاً زمانی مورد استفاده مشتریان قرار می‌گیرد که بخواهند به سرعت رویدادی را در بین مردم تبلیغ کنند و یا کسب و کاری را به مردم معرفی کنند. در این چاپ رنگ بندی طرح نیز اهمیت پیدا می‌کند. و به خاطر کاهش کیفیت نسبی کار معمولاً تنها با یک یا دو رنگ چاپ و توزیع می‌شود. شرکت ما این آمادگی را دارد که در اهواز و اصفهان با چاپ تراکت فوری تبلیغات شما را در کمتر از شش ساعت طراحی و چاپ کند. در نظر داشته باشید که اگر خواستار طراحی حرفه‌ای تراکت و چاپ افست و چهار رنگ هستید این کار نیاز به زمان بیشتری دارد؛ که اغلب بین سه تا هفت روز زمان می‌برد.

 
همراه: 09136913531
 
پل ارتباطی در تلگرام: 09031843531
 
03134657214
 
28427072-021
 
با آرزوی موفقیت برای شما عزیزان.