هر آنچه که باید درباره چاپ سابلیمیشن بدانید

چاپ سابلیمیشن:

چاپ سابلیمیشن که مشهور است به چاپ تصعید رنگ، یک روش چاپی است که به صورت رایانه ای بوده، که از گرما برای انتقال رنگ روی موادی مانند پلاستیک ، کارت ، کاغذ یا پارچه استفاده می شود. نام تصعید یا چاپ سابلیمیشن برای اولین بار به این دلیل استفاده شد که رنگی که در نظر گرفته شده بود بدون عبور از یک مرحله مایع ، انتقال بین حالت جامد و گاز را انجام می داد. بسیاری از چاپگرهای رنگی و تصعید کننده رنگ به صورت حرفه ای برای تولید چاپ های مربوط به عکاسی ، کارت شناسایی ، پوشاک و… طراحی و استفاده می شوند.

برای دیدین هدایای تبلیغاتی به صفحه فوق مراجعه فرمائید.

چاپ سابلیمیشن چه نوع چاپی است:

ابتدا باید بدانید که چاپ سابلیمیشن چیست؟ چاپ سابلیمیشن روشی رایج برای چاپ است که با هدف انتقال طرح از کاغذ روی یک تکه پارچه یا مواد دیگر مانند لیوان یا کوسن... با استفاده از فشار و گرما (بین 350 تا- 400 درجه) انجام می شود. این نوع چاپ سابلیمیشن با تغییر ذرات جامد جوهر در حالت گازی ، روشی آسان و مقرون به صرفه برای چاپ های شخصی است و برای محصولاتی کاربرد دارد که هم شرکت های چاپ می توانند از آن استفاده کنند و هم افراد به راحتی در خانه نیز می توانند چاپ لیوان یا چاپ تیشرت، چاپ پازل،چاپ کوسن را انجام دهند.
محصول نهایی که دارای کیفیت بالایی است و توسط چاپ سابلیمیشن انجام شده است، باعث شده که محبوبیت این نوع چاپ سابلیمیشن در چند سال اخیر بسیار افزایش یابد. با این حال ، مانند همه اشکال چاپ ، ضروری است که قبل از امتحان کردن برای خودتان، بدانید که چگونه می توانید طرح های دلخواه خود را (با مشاهده آموزش ها یا خواندن راهنمایی های این مقاله) ایجاد کنید. اگر سؤال دارید که چگونه چاپ سابلیمیشن کار می کند ، توضیحات زیر را بخوانید تا به درک بهتر نتایج مربوط به فرآیند چاپ سابلیمیشن برسید.

چاپ سابلیمیشن و طرح های نادرست:

اگر روند چاپ سابلیمیشن به طور نادرست انجام شود ، می تواند طرح هایی ایجاد کند که دارای چین های سفید یا الگوهای شبح مانند را تولید می کند. این می تواند باعث شود که هم وقت و هم طرح اصلی خود را از دست بدهید. شما همیشه باید قبل از انجام طرح به صورت عمده، چند طرح را امتحان کنید تا بیشتر با نحوه عملکرد طرح ها بر روی پارچه آشنا شوید. برای شروع کار طرح خود را با یک طراحی ساده انجام دهید و بهتر است طرح همه پارچه را نپوشاند. پس از اینکه در طراحی روان تر شدید ، می توانید با خلاقیت های دقیق تر شروع به آزمایش طرح های اصلی کنید.

برای دیدین ارزانترین چاپخانه اصفهان به صفحه فوق بروید

چاپ سابلیمیشن چگونه انجام می شود?

چگونه سابلیمیشن چگونه انجام می شود؟ بعد از اینکه طرح خود را انتخاب کردید ، باید از یک چاپگر سابلیمیشن استفاده کنید تا آن را روی کاغذ چاپ کنید. سپس با استفاده از پرس گرما یا (اگر این کار را در خانه انجام می دهید) با استفاده از فشار و قرار دادن آن در فر ، روی پارچه چاپ را انجام دهید.
شما باید از یک کاغذ انتقال (معمولاً کاغذ تصعید) استفاده کنید تا طرح به پارچه منتقل شود. جوهر و پارچه را با هم جمع کنید ، جوهر بر روی طرح تعبیه شده است و بنابراین بیشتر باقی می ماند (در مقایسه با سایر مراحل چاپ). گرما منافذ پارچه را باز می کند ، در حالی که فشار وارد شده به پارچه ، جوهر را خنک می کند و شکل جامد تبدیل می کند. سپس می توانید کاغذ را به آرامی بر روی پیراهن یا لیوان (یا هر شی که شما استفاده خواهید کرد قرار دهید.
با استفاده از یک چاپگر سابلیمیشن جمع و جور و با فشار حرارتی ، یک فرآیند ساده از چاپ بر روی هر چیزی را تجربه کنید، پس این کار را می توان در خانه بازآفرینی کرد. اگر تاکنون خواسته اید طرح هایی بر روی تیشرت خود داشته باشید که در بین مردم متمایز باشد ، چاپ سابلیمیشن یک روش کارآمد و خلاقانه برای این کار است.

مراحل شروع چاپ سابلیمیشن:

برای شروع طرح های چاپ روی کالاهای خود مانند طرح چاپ لیوان، طرح چاپ کوسن، طرح چاپ تیشرت، طرح چاپ پازل به وسیله چاپ سابلیمیشن ، مواردی لازم است که باید از آن آگاه باشید. البته اولین بار به وضوح نیاز به یک چاپگر سابلیمیشن خواهد بود که امکان چاپ سابلیمیشن را فراهم می کند و می تواند کارتریج های جوهر سابلیمیشن را نیز بگیرد.
در مرحله دوم ، برای چاپ طرح ها روی پارچه ، باید حتما گرما تولید شود که نیاز به یک وسیله انتقال گرما خواهید داشت. اگر می خواهید طرح را روی یک لیوان سرامیکی چاپ کنید ، می توانید یک گیره لیوان خریداری کرده برای اینکه بتوانید بر روی لیوان چاپ مورد نظر را فشار دهید. مهم است که در مورد موادی که می خواهید برای چاپ سابلیمیشن خود استفاده کنید تحقیق کنید، زیرا همه مواد مناسب نیستند. شما همچنین به کاغذ انتقال (یا تصعید یا کاغذ کپی) نیاز خواهید داشت و همچنین می توانید از نرم افزار RIP استفاده کنید که به اصلاح رنگ کمک خواهد کرد.

برای دیدن قیمت لیوان سرامیکی به صفحه فوق مراجعه فرمائید

کاربرد چاپ سابلیمیشن به عنوان شغلی مناسب:

اگر شما به فکر ایجاد شغل برای خود با استفاده از چاپ سابلیمیشن هستید و می خواهید از چاپ سابلیمیشن استفاده کنید یا می خواهید کار چاپ را در خانه شروع کنید ، مهم است که بدانید از چه موادی می توانید استفاده کنید بنابراین به موارد زیر توجه داشته باشید:
- پارچه چند رنگی
- پلیمر
- پلی استر
- سرامیک
- PVC
- آلومینیوم با روکش پلی استر
- فلز پوشیده از پلیمر
- پارچه ساخته شده از پلی استر
- پلاستیک پوشیده از پلیم
بهترین مواد برای استفاده از چاپ سابلیمیشن لیست فوق پلی استر یا سرامیک است. ، برخلاف چاپ سنتی که بعضی مواقع فقط می توان یک آرم برای هر پوشاک تولید شود ، می توانید از انواع طرح و آرم با استفاده از چاپ سابلیمیشن بر روی پارچه یا تیشرت خود استفاده کنید.
با این حال ، چند طرح وجود دارد که به چاپ تبلیغات سابلیمیشن کمکی نمی کنند. نمونه ای از این طرح ها ، دارای رنگ هایی با طرح هایی هستند که باید در سراسر پوشاک قرار بگیرند. تا حدودی به دلیل احتمال «عدم تطابق» و عدم تطابق رنگ (موارد مربوط به چاپ سابلیمیشن که در زیر با جزئیات بیشتری مورد بررسی قرار گرفته است) ممکن است امکان پذیر نباشد و همچنین باعث ایجاد لکه های سفید بر روی لباس خواهد شد.
لباس های پنبه ای برای چاپ سابلیمیشن اصلا مناسب نیستند. مخصوصا انهایی که 100 درصد از الیاف طبیعی ساخته شده اند. دلیل این امر این است که آنها منافذ لازم را برای جذب جوهر ندارند. اگر با این نوع پارچه ها کار می کنید ، شاید چاپ دیجیتال مناسب تر باشد.

برای مشاهده مراحل چاپ سیلک و قیمت چاپ سیلک می توانید به صفحه فوق مراجعه فرمائید.

پرس های حرارتی در چاپ سابلیمیشن:

انواع پرس های حرارتی در بازار وجود دارد ، هر کدام دارای هزینه های متفاوتی است و شما باید هر نوع پرس حرارتی که از نظر تجاری مناسب تر است، انتخاب کنید. اندازه پرس حرارتی که خریداری می کنید به این بستگی دارد که می خواهید چه نوع چاپی و بر روی چه اشیائی می خواهید طرح بزنید. اگر به دنبال مواردی از پرس حرارتی هستید تا بتوانید برای طیف وسیعی از عملکردهای چاپی استفاده شوند می توانید از Super Deal Pro 5 استفاده کنید. اگر می خواهید چاپ را بر روی یکی از مدلهای ساده تی شرت انجام دهید ، انتقال بخار Promo Heat Swing-Away Sublimation Heat Transfer نیز بسیار عالی است.

بهترین چاپگر سابلیمیشن رنگ چیست؟

این که آیا شما به دنبال خرید اولین چاپگر سابلیمیشن خود هستید یا به دنبال اضافه کردن نسخه جدیدتری از این نوع چاپگر مهم نیست، در اصل مهم این است که شما می خواهید کار جدیدی را شروع کنید ، ایده خوبی است که قبل از خرید ، به صورت آنلاین تحقیق کنید. با وجود گزینه های مختلف در بازار با طیف وسیعی از قیمت ها ، شما باید چاپگرهای مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و به بررسی آنها بپردازید. برای کمک به تصمیم گیری شما در هنگام انتخاب بهترین چاپگر سابلیمیشن رنگ برای نیازهای شما ، در اینجا سه لیست برتر قرار دارد که آنها را تا حدودی شرح خواهیم داد.

Sawgrass Virtuoso SG400
این نوع چاپگر که برای چاپ سابلیمیشن مورد استفاده قرار می گیرد، هم علاقمندانی در صنعت چاپ دارد و هم دارای طرفدارانی است که در خانه کار چاپ را انجام می دهند. ، این چاپگر سابلیمیشن سطح عملکردی خوبی دارد و به شما امکان می دهد کیفیت یا سرعت چاپ را تغییر دهید ، دارای 1200 DPI (نقطه در هر اینچ) است. امکان چاپ با کیفیت بالا و دقیق را فراهم می کند ، سازگار با محیط زیست است و امکان حمل و نقل آسان را دارا است و بر روی لباس و پلی استر به راحتی چاپ از طریق این چاپگر انجام می شود. با استفاده از کاغذ تصعید ، می توان برای ایجاد طرح چاپ بر روی کالاهای دیگر نیز استفاده شود.

برای آشنایی با چاپ لیزر روی انواع متریال می توانید به صفحه فوق مراجعه فرمائید.

Mitsubishi CP-D70DW
یکی از بزرگترین چاپگرهای سابلیمیشن در خارج از کشور است و دارای (وزن تقریبی 26 پوند) ، Mitsubishi CP-D70DW زیباترین چاپگر موجود در بازار نیست. با این حال ، این نوع چاپگر دارای قابلیت چاپ سابلیمیشن است و یکی از کاربردی ترین چاپگرها است و به دلیل قابلیت اطمینان آن بسیار شناخته شده است. برای کسانی که در زمینه تجارت چاپ کار می کنند دستگاهی بسیار محبوب است ، که از آن برای چاپ در سطح گسترده استفاده می کنند. یکی از مشکلات موجود در مورد این چاپگر این است که هیچ نوع اسلات کارت حافظه یا کنترل فیزیکی ندارد. این بدان معنی است که شما باید همیشه چاپگر را به کامپیوتر خود متصل کنید. این ممکن است باعث شود که برای کسانی که مایل به چاپگر سابلیمیشن و دارای اتصال بی سیم هستند ، جذابیت کمتری داشته باشد.

EPSON Stylus C88+
یک مدل متوسط برای چاپ سابلیمیشن ​​، این امر نشان می دهد که این نوع چاپگر برای چاپ در خانه ایده آل است. این دستگاه از 140 برگ ظرفیت برخوردار است ، می تواند تا 19 صفحه در دقیقه را چاپ کند ، ضد خش و ضد آب است (برخلاف تعدادی دیگر از چاپگرها) ، عملکرد چاپ خودکار دارد و از یک فناوری انتقال حرارت استفاده می کند که می تواند از انواع جوهر برای ان استفاده کرد. بسیاری از افراد بخاطر کارکردها خوب، تصاویر باکیفیتی که این نوع چاپگر تولید می کند معمولا برای چاپ لیوان، چاپ تیشرت و چاپ کوسن از ان استفاده می کنند.

از چه چاپ هایی می توان برای ایجاد پوشاک و سرامیک از طریق چاپ سابلیمیشن استفاده کرد؟

می توانید به جای کاغذ تصعید از کاغذ کپی یا کاغذ مات استفاده کنید. با استفاده از همان روندی که با کاغذ سابلیمیشن انجام دهید ، کاغذ کپی و کاغذ مات نتایج بسیار مشابهی را ایجاد می کند ، هزینه این نوع کاغذ ها معمولا کمتر است اگر شما در حال طرح چاپ سابلیمیشن بر روی یک لیوان هستید ، می توانید از کاغذ کپی با طرح ساده استفاده کنید و به گیره های لیوان فشار دهید. همانطور که در بالا ذکر شد ، می توانید لیوان را تا حدوداً 350 درجه فارنهایت در فر گرم کنید.

برای دیدین و آشنایی بیشتر با چاپ طلاکوب می توانید به صفحه فوق بروید.

سعی کنید بستر را با روکش پلی استر بپوشانید این کار باعث می شود در طی فرآیند گرم کردن ، یک چاپ واضح تر و فعال تر ایجاد شود. همانطور که در بخش مواد در بالا ذکر شد ، برای اینکه جوهر به درستی بر روی مواد جذب شود ، باید ترکیبی از مواد مصنوعی یا پلی استر استفاده کنید. اگر می خواهید از سرامیک استفاده کنید ، می توانید به همراه آن از روکش پلی استر استفاده شود.
برای بسترهای سخت از نوار مقاوم در برابر حرارت استفاده کنید (مانند لیوان)
هنگامی که از نوار مقاوم در برابر حرارت استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که آن را به صورت نوار نکشید زیرا می تواند به طرح چاپ آسیب برساند. کاغذ را دور آن پیچیده و در لبه آن به دور از تصویر بر روی لیوان ببندید.

چاپ تصویر بزرگتر از جسم (تقریباً 6 میلی متر بزرگتر)

این امر حاشیه ای، خطایی را ایجاد می کند که در صورت بروز به راحتی قابل رفع است. اگر آن را کوچکتر چاپ کنید ، چاپ به خوبی روی پارچه یا لیوان نمی گنجد و فضای سفید زیادی را فراهم می کند. به همین ترتیب خطایی رخ می دهد که بسیار مورد توجه است بنابراین تقریبا 6 میلی متر بزرگتر از تصویر چاپ را انجام دهید.

برچسب ها: چاپ سابلیمیشن
دسته ها: وبلاگ

دیدگاه های بازدیدکنندگان

شرکت تبلیغاتی اول 25 تیر 1399 - 06:19

با عرض ادب و احترام
ببخشید قیمت چاپ سابلیمیشن برای چاپ روی تیشرت و چاپ روی پرچم رومیزی دونه ای چند در میاد هم قیمت تیراژ بالا رو بهم بگید و هم قیمت تعداد پایین با تشکر

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.