نکاتی درباره طراحی کارت ویزیت

نکاتی درباره طراحی کارت ویزیت

بسیاری از مدیران و صاحبان کسب و کار در ایران به کارت ویزیت با اهمیت بالایی نگاه نمی کنند.دلیل این ادعا، کارتهای ویزیت فراوانی است که در ارتباطات گوناگون و نمایشگاهها به دستمان میرسد و اغلب مقصدش سطل زباله خواهد بود؛ یا اگر این نگاه بدبینانه را نداشته باشیم، بسیاری از کارت ویزیت ها در یک آلبوم جا خوش می کنند و در نهایت ممکن است حتی یک بار هم بعد از نمایشگاه یا ارتباط با طرف مقابل، دیده نشوند. در دنیای دیجیتال امروزی داشتن یک کارت ویزیت امری حیاتی و مهم در توسعه تجارت محسوب می شود. این کارت کوچک بخشی از شما و کسب و کارتان را به سادگی و در یک نگاه معرفی میکند. اما بهتر است بدانید که امروزه چطور یک کارت ویزیت می تواند با مخاطب تعامل درستی برقرارکند و به کسب و کار شما رونق ببخشد؟

برای دیدن کارت ویزیت های برش خاص و خلاقانه می توانید به صفحه مورد نظر بروید

کارت ویزیت لمینت برجسته

چگونه طراحی کارت ویزیت را حرفه ای انجام دهیم

جایگاه کارت ویزیت در دنیای کنونی
Why business card is important؟
ابزار مستقیم بازاریابی

دو مورد از اصلی ترین اهداف داشتن کارت ویزیت این است که شما قصد دارید محصولات و خدمات کسب و کارتان را به فردی که کارت خود را به ایشان می دهید، بفروشید و یا او را تبدیل به مشتری دائمی کنید، و هدف دوم، افزایش ماندگاری و پخش سریع نام و برند تجاری شما در میان مردم است. اما متاسفانه بیشتر افراد هنگام نیاز به کارت ویزیت، تعریف مشخصی از چرایی نیاز خود ندارند و فقط می خواهند از قافله کسب و کارها و شرکت های رقیب عقب نمانند. این نگاه نادرست سبب غفلت از یکی از رسانه های مهم هر کسب و کار می شود. با گسترش روز افزون تجارت دیجیتال هنوز هیچ روشی در بازاریابی موثرتر و بهتر از ارتباط نزدیک و ملاقات چهره به چهره به همراه دست دادن با مشتری نیست، که کارت ویزیت ها می توانند همراه شما و هر کجا که شما حضور داشتید باشند و این مسئله به شما اطمینان میدهد که هیچگاه فرصت ایجاد یک رابطه ی تجاری ارزشمند را ازدست نمیدهید.

چاپ کارت ویزت ارزان در اصفهان

نام تجاری خود را بسازید
بسیاری از صاحبان کسبوکارهای نوپا یا حتی باسابقه در ایران، هنوز کارت ویزیت را یک لوگو و یک آدرس و شماره تلفن میدانند. این موضوع تنها به کارت ویزیت مربوط نیست، بلکه بسیاری فرایندهای کسبوکار در کشور ما به طور تخصصی ارزیابی نمیشود و به جرئت میتوان گفت بسیاری از خدمات مشاوره تحت عنوان مشاور فروش و بازاریابی، عملاً برای کسب و کارها بهینه شده نیستند.در نتیجه بعد از مدتها تلاش و اقدام، این سؤال مطرح میشود: چرا فروشمان خوب نیست؟ کارت ویزیت ها یک روش ساده ولی موثر برای معرفی برند خود می باشد، که به نوبه خود سرعت سهولت معرفی کسب و کار شما را افزایش میدهد.

کارت ویزیت سلفون

چگونه طراحی ست اداری انجام دهیم

در هزینه ها خود صرفه جویی کنید
یکی از بدترین اشتباه های مالک کارت ویزیت این است که به اهمیت کیفیت و نوع طراحی کارت توجه ننماید و آن را فقط یک معرفی ساده از کسب کار خود بداند در صورتی که کارت ویزیت هویت تجاری یک شرکت را در نگاه اول برای مشتری بیان می کند و به طور مستقیم چشم انداز بالقوه مشتریان از کسب و کار شماست. در واقع منظور از صرفه جویی، هزینه مناسب آن نسبت به دیگرروش های تبلیغاتی می باشد که این مهم از مزایای کارت ویزیت می باشد که میتواند به آسانی و به تعداد بسیار زیاد، مناسب با بودجه شما به معرفی کسب و کارتان بپردازد که یک راه عالی و ساده برای شتاب دادن در کسب و کار شما می باشد.

چاپ کارت ویزت ارزان

کارت ویزیت نشان دهنده حرفه ای بودن شما

فرصتهای بسیار زیادی برای اینکه کارت ویزیت خود را پخش کنید وجود دارد، برخی فرصتهابسیار ساده هستند، مثلا هنگامی که با کسی جلسه ای دارید، یا با کسی آشنا میشوید، شما میتوانیدبه سرعت کارت ویزیت خود را جهت ارتباط های بعدی به ایشان بدهید.آیا تا به حال اتفاق افتاده است که شخصی اطلاعات تماس خود را بر روی یک دستمال کاغذی نوشته و آن را در اختیار شما قرار دهد؟ و یا شارژ باطری تلفن همراه وی در زمان مبادله ی اطلاعات با شمادر حال تمام شدن باشد؟ این موارد به عنوان یک رویکرد حرفهای محسوب نمیشوند.
اگر شما با دو فردی ملاقات کنید که یکی از آنها برای پیدا کردن یک خودکار و کاغذ به منظور نوشتن بر روی آن در تقلا بود و فرد دیگر به سادگی کارت ویزیت خود را از کیف پول خود بیرون کشید و دراختیار شما قرار داد، تصمیم میگیرید که با کدام یک از این افراد به تجارت بپردازید؟ اینکه نشان دهید که در هر زمانی آماده هستید، میتواند نشانه ی بسیار خوبی از حرفهای بودن شما باشد.

کارت ویزیت طلاکوب
ارتباط از راه دور
مبادله اطلاعات تماس به صورت دیجیتالی، به اندازه کافی تاثیرگذار نخواهد بود. امروزه تمامی کارهایی که ما در دنیای کسبوکار انجام میدهیم به صورت دیجیتالی انجام میشوند، فرستادن ایمیل، امضای قراردادهای کاری، شرکت در جلسات و حتی شبکه سازی. کارت ویزیت یکی از مواردی است که نمیتواند به آسانی در دنیای دیجیتال جایگزینی پیدا کند. در حقیقت تعامل به معنای ایجادروابط خالصانه است. فرستادن اطلاعات تماس از طریق پیامک یا ایمیل، ممکن است در لحظه،مناسب به نظر برسد اما از طرف دیگر به اندازه ی کافی تاثیرگذار نیست. داشتن تماس چشمی و وارد شدن به یک مکالمه ی واقعی به معنای برقراری یک رابطه ی حقیقی است.

چاپ کارت ویزیت لمینت براق

طراحی کارت ویزیت خلاقانه

کارت ویزیت به عنوان یک شیء فیزیکی است که موجب مواجهه شدن شما با فرصتهای بالقوه میگردد و برند شما نیز در این راستا در کنار شما قرار میگیرد. اگر شما با یک مشتری روبر شوید و با او به مبادله ی آدرس الکترونیکی و شماره تلفن بپردازید و هریک با داشتن این اطلاعات تماس در تلفنهای همراه خود از یکدیگر جدا شوید، این رابطه همین جا به اتمام خواهد رسید. اما در صورتی که شما به ارائه ی یک کارت ویزیت جذاب و خلاقانه به فردمقابل بپردازید، علاوه بر ایجاد اولین برداشت تاثیرگذار، ممکن است باعث شوید که آن فرد، کارت ویزیت شما را به افراد دیگر نیز معرفی کرده و در این صورت برند خود را در معرض کسب فرصتهای جدید قرار میدهید. در نتیجه برای داشتن یک کارت ویزیت حرفه ای و خلاقانه هرگز شخص ا اقدام نکنید، ولی با این حالآگاهی داشته باشید که 4 نکته زیر در طراحی کارت ویزیت حائز اهمیت است و باید به آن توجه کنید:

-1 ساده بودن در ظاهر و اطلاعات روی کارت را مبنا قرار دهید و از قرار دادن هر گونه اطلاعات اضافی اجتناب کنید.
-2 بهترین نوع حروف را برای نوشته هایتان برگزینید. برگزیدن فونت های ساده همیشه ازبهترین گزینه های پیش رویتان می باشد. از انتخاب فونت های بی قاعده، عجیب و غریب و ناموزون خودداری کنید.
-3 رنگ مناسب انتخاب کنید. از رنگ های تیره و ادغام رنگ های غیر هم خانواده اجتناب کنید. رنگ های غیر هم خانواده هارمونی رنگی و تناسب رنگ کارت ویزیت زیبای شما را از بین خواهد برد. استفاده بیش از 2 یا نهایتا 3 رنگ از یک گروه رنگی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
-4 به جزئیات کارت ویزیت بسیار دقت کنید. کارت ویزیت های ضخیم به مراتب بهتر از نمونهی نازک آن می باشد. همچنین از دوام بیشتری نیز برخوردار هستند. زمانی که اولین کارت ویزیت کسب و کارتان را طراحی می کنید بسیار مهم است که به جزئیات به صورت تمام و کمال توجه داشته باشید و تا قبل از مرحله چاپ، جزئیات متن و طرح را بارها و بارها با دقت زیاد بررسی کنید.

مجتمع چاپ، تبلیغات و صحافی مهر گرافیک درضمینه طراحی و چاپ کارت ویزیت در خدمت شما همکاران و مشتریان عزیز می باشد. شما عزیزان می توانید برای سفارش آنلاین کارت ویزیت به صفحه سفارش آنلاین مراجعه فرمایید.

شماره چاپخانه در اصفهان

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه های بازدیدکنندگان

مهدی مدنی 05 تیر 1396 - 02:08

سلام
مدنی هستم از خوزستان لیست قیمت کارت ویزیت همکاریتونو میخواستم
واینکه ارسال به اهواز هم دارید؟

سجاد جهانگیری 21 خرداد 1396 - 00:52

سلام جناب خسته نباشید ضمن تبریک و سپاس بابت سایت زیبایتان
لطفا قیمت کارت ویزیت را برایم ارسال نماید.
باتشکر

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.